Elektronarzędzia niezbędne przy remoncie


Planujesz remont, jednak nie do końca wiesz, co będzie ci potrzebne? Podstawowe narzędzia prawdopodobnie już masz, lecz jak wygląda sprawa z elektronarzędziami? Radzimy, które są niezbędne przy remoncie.


Remont remontowi nierówny

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdy remont jest inny i ma inne potrzeby. Dlatego niemożliwe jest stworzenie listy niezbędnych narzędzi, która będzie idealnie dopasowana do twojego przypadku.

Co jednak można zrobić, to omówić elektronarzędzia, które przydadzą się właściwie w każdym rodzaju remontu. A dzieje się to za sprawą ich dość uniwersalnego przeznaczenia.

1. Wiertarka

Elektronarzędzie niezbędne przy remoncie? Z pewnością jest nim wiertarka. To absolutna podstawa większości prac remontowych i obejść się bez niej właściwie nie da.

W zależności od modelu można wiertarkę różnie używać. Poza podstawową funkcją robienia dziur, istnieje też możliwość wykorzystania jej do wkręcania i wykręcania śrub oraz wkrętaków, a także do szlifowania powierzchni (z pomocą odpowiedniej nakładki).

W przeciętnych pracach remontowych najlepiej sprawdzi się wiertarka udarowa. Ma bardzo dużą moc i zazwyczaj można zamontować w niej wiertła o różnych wielkościach.

2. Wkrętarka

Trudno wyobrazić sobie montaż mebli bez dobrej wkrętarki. To elektronarzędzie niezbędny przy remoncie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi całkowita zmiana aranżacji. Ręczne składanie mebli śrubokrętem potrafi zająć całe godziny. Dzięki wkrętarce jest to kwestia minut. Warto zainwestować w model akumulatorowy, ponieważ kabel podłączony do kontaktu może nieco przeszkadzać.

3. Szlifierka

Planujesz renowację mebli? A może chcesz pozbyć się starej warstwy lakieru? Z tego powodu szlifierka jest kolejnym elektronarzędziem niezbędnym przy remoncie. Na rynku znajduje się wiele rodzajów szlifierek, ale z pewnością nie musisz posiadać wszystkich. Przy drobnych pracach remontowych najlepszym rozwiązaniem będzie szlifierka oscylacyjna lub kątowa. Oscylacyjna przeznaczona jest do precyzyjnego szlifowania, a szlifierka kątowa przyda się do przycięcia różnych elementów.

4. Wyrzynarka

Ręczne docinanie jest nie tylko męczące, ale również czasochłonne. Na szczęście istnieje wyrzynarka – elektronarzędzie niezbędne przy remoncie. Dzięki niemu przytniesz każdy element szybko i nie jesteś ograniczony tylko cięciem na prosto (jak np. przy użyciu pilarki). Możesz użyć wyrzynarki do cięcia płyt z karton gipsu, drewna, blatów itd.

Pamiętaj, aby każde elektronarzędzie posiadało najlepsze parametry techniczne. Dzięki temu będzie ci służyć latami i nie tylko w trakcie jednego remontu.