Kiedy rozpocząć używanie nosidła dla dzieci?


Zalecenia mówią jasno: nosidełka można zacząć używać dopiero w momencie, kiedy brzdąc samodzielnie trzyma główkę oraz szyje i potrafi siedzieć. Przeważnie dzieje się to w okresie od 3 do 5 miesiąca życia lub nieco później. Wszystko zależy również od indywidualnego przypadku. Dla pewności warto skonsultować decyzję noszenia dziecka w nosidełku z lekarzem lub doradcą noszenia. 
 

Nie wszystkie dzieci są takie same

Często słyszy się różne opinie rodziców, zarówno tych bardziej, jak i tych mniej doświadczonych. Warto jednak przy podjęciu decyzji dokładnie przeanalizować każdy argument i przefiltrować informacje od innych. Jednym z takich głosów jest twierdzenie, że nosidła można zacząć używać między 3 a 5 miesiącem życia brzdąca. Nie jest to jednak w pełni prawdziwa opinia. Wszystko zależy od indywidualnego toku rozwoju dziecka. Aby być pewnym bezpieczeństwa użytkowania nosidełka, maluch musi samodzielnie i stabilnie utrzymywać główkę oraz szyję, a dodatkowo - potrafić samodzielnie siedzieć. Tylko od indywidualnych predyspozycji zależy, na jaki okres życia szkraba to przypadnie.

Pojawiają się również opinie, które twierdzą, że nosidełko może być używane w momencie, kiedy maluszek waży co najmniej 3,5 kg. Tutaj znowu mamy do czynienia z nieprawdziwymi informacjami. W takim wypadku również kluczowy jest tok i poziom rozwoju motorycznego. Ciężar ciała brzdąca nie odgrywa tu większego znaczenia. Pamiętaj, że dla noworodków bezpieczniejszą opcją są chusty.

Konsekwencje zbyt wczesnego korzystania z nosidełka

Jeśli zbyt wcześnie zaczniesz używać nosidła, możesz zadziałać bardzo niekorzystnie na zdrowie Twojego brzdąca. Może to wpłynąć na jego ciało, powodując w przyszłości niechciane wady postawy, problemy z kręgosłupem czy nawet kłopoty z utrzymywaniem równowagi. Każde dziecko jest inne, a różnica w rozwoju jest rzeczą całkowicie naturalną. Jeśli widzisz, że Twój maluszek nie jest w stanie kontrolować swojej główki i szyi lub dopiero zaczyna uczyć się siadania - musisz zrezygnować z nosidełka na jakiś czas. Czym je zastąpić? W takich przypadkach poleca się chusty, które świetnie sprawdzają się już od pierwszych chwil maluszka na świecie. Jeśli twierdzisz, że chusta nie jest dla Was najlepszą opcją, możesz wybrać również hybrydę, jaką jest nosidełko chustowe. Jednak tak jak w przypadku nosidła, musisz pamiętać, że rozwiązanie to może być stosowane dopiero wówczas, kiedy brzdąc kontroluje głowę i nie ma problemu z siedzeniem.

Nosidełka Ergonomiczne

Szukając odpowiedniego nosidełka postaw na sprawdzone nosidła ergonomiczne LennyLamb czy nosidełka od firmy Tula Jeśli szukasz odpowiedniego nosidełka to zapraszamy do sprawdzenia oferty w sklepie z nosidełkami ergonomicznymi i chustami: Tulisie.pl
 
#materiałsponsorowany