Biuro w sypialni - jak urządzić?

biuro w sypialni


Coraz częściej wiele osób decyduje się nie pracę zdalną – online w zaciszu swojego domu. Niekiedy podyktowane jest to charakterem samego zawodu. Copywriter, programista czy zwyczajnie bloger, pracując w swoim mieszkaniu, musi jednak wygospodarować odpowiednią przestrzeń sprzyjającą skupieniu i zaangażowaniu. Idealnie, gdy posiadamy oddzielne pomieszczenie na zorganizowanie domowego biura.
Niestety realia są różne i nie każdy może sobie na to pozwolić, w tym ja. Czy to jednak oznacza, że już zawsze jesteśmy skazani na pracę przy kuchennym blacie? Oczywiście, że nie. Jeśli dysponujemy odrobiną miejsca w sypialni, możemy z powodzeniem stworzyć odpowiednie miejsce do pracy.

Biuro w salonie czy sypialni?

Wiele osób zastanawia się, czy biuro urządzić w salonie, czy w sypialni. Ja jednak jestem przeciwniczką urządzania domowego biura w salonie. Salon jest centralnym miejscem domu. Powinien być bardzo reprezentatywny. To tutaj zapraszamy gości i tam kierujemy swojej pierwsze kroki. Biuro powinno mimo wszystko posiadać trochę intymności. Na biurko przechowujemy osobiste rzeczy, kalendarze, rozpiski, terminarze itp. Jestem tego zdania, że to powinno być poza zasięgiem wzroku naszych gości. Sypialnia posiada większy charakter intymny. Z reguły tam nie zapraszamy naszych gości. Kojarzy się ze spokojem i bardzo często odseparowana jest od codziennego zgiełku. Ona jest stworzona dla nas i naszych potrzeb. Jest to idealne miejsce na biuro. Docenią to zwłaszcza młode mamy, które raną będą chciały popracować przy komputerze. Wystarczy wyśliznąć się bezszelestnie z łóżka, nie budząc naszych pociech, aby rozpocząć swoją pracę. Późna praca wieczorem też nie będzie problemem.


Ja ustawić biurko w sypialni?

Istnieje kilka podstawowych zasad ustawiania mebli. Przede wszystkich biurko powinno być ustawione w taki sposób, aby zapewniony był dostęp do naturalnego światła. Możemy ustawić je naprzeciwko okna, bądź bokiem do niego, tak aby promienie słoneczne podały na blat biurka. Przy słabym oświetleniu podstawą jest również dodatkowe źródło światła. Na biurko nie może oczywiście zabraknąć odpowiednich akcesoriów: organizery, kalendarze to podstawa.


Moje biuro w sypialni

Moje biuro nawiązuje do stylu skandynawskiego. Chciała, aby było typowo kobiece, stąd też pudrowe, pastelowe zasłony, stolik druciany oraz mój ukochany kwiat zamiokulkas. 

Moim numer jeden to obraz z piwoniami, zdecydowanie ożywia całe pomieszczenie dodając mu charakteru. Pochodzi ze sklepu stiledo, gdzie można kupić również inne plakaty botaniczne. Wybór jest duży a dodatkowo to my decydujemy o oprawie - możemy kupić sam plakat i go samodzielnie oprawić, bądź wybrać wersje z ramką czy też ramką + passe partout. Sami przyznacie, że ten który wybrałam idealnie komponuje się z lekko różowymi ścianami oraz zasłonami. 
Zrezygnowałam z tradycyjnego fotela na rzecz krzesła.Chciałam, aby było bardziej stabilne, od tego na kółkach. Muszę przyznać, że jest mega wygodne i idealnie komponuje się z białym biurkiem. Biurko wykonane zostało na zamówienie, a dywan to sizal, który łatwo się czyści. Jestem zadowolona z osiągniętego efektu.

A Wy macie swoje biuro w sypialni?