Staś Pętelka Nowy piesek


Wydawnictwo Zielona Sowa wydało całą serię książek pod tytułem Staś Pętelka m.in. Staś Pętelka. Dzielny pacjent czy Staś Pętelka. Ferie w lesie. Jedną z części jest również Staś Pętelka Nowy Piesek autorstwa Barbary Supeł. 

Głównym bohaterem opowiadań jest tytułowy Staś, ma cztery lata i jest rezolutnym starszym bratem, dla swojej siostry Jadzi. Tym razem chłopiec uczy się opiekować malutkim szczeniaczkiem ze śmieszną łatką na oku, któremu nada imię Pirat. Już na samym początku możemy dowiedzieć się, jak to się stało, że piesek został członkiem rodziny Stasia. Dużą rolę z pewnością odegrała sąsiadka Pani Halina oraz jej nie sforna suczka Lulka. 
Razem z bohaterem możemy przeżyć emocjonującą wizytę w schronisku. Posiadanie własnego psa to jednak duże wyzwanie. Chłopiec będzie musiał przygotować dom na przybycie szczeniaka. Czeka go również wizyta w sklepie zoologicznym czy u weterynarza. Książka w idealny sposób pokazuje, że posiadanie własnego zwierzęcia to duża odpowiedzialność. Pies to nie tylko wspaniały towarzysz zabaw, ale żywe zwierze, które potrzebuję uwagi i troskliwości. Publikacja została bogato zilustrowana przez Agatę Łuksza. Jestem pewna, że dzieci będą zachwycone nie tylko pięknymi opowiadaniami, ale również wciągającymi rysunkami. 

Książka idealnie sprawdzi się jako czytanka przed snem lub na długie zimowe wieczory. Może być świetną okazją do rozmowy na trudne tematy, m.in. dotyczące posiadania własnych zwierząt w domu. Takie książki dla dzieci z pewnością powinny znaleźć miejsce w niejednej dziecięcej biblioteczce. 

Serdecznie polecam!