Masaż w ciąży - tak czy nie?


Codzienność bywa często stresująca, dlatego szukamy skutecznych technik, które, choć na chwile pozwalają się odprężyć i zrelaksować. Jednym ze skutecznych sposobów na odprężenie jest masaż. Wykonany w odpowiedni sposób pozwala pozbyć się napięcia, które gromadzi się w naszym ciele. Ciąża jest tym szczególnym okresem, że kobieta powinna jeszcze bardziej dbać o siebie. Wiele pań zastanawia się, czy w ciąży można się korzystać z usług masażysty.

Masaż w ciąży a bezpieczeństwo

Masaż w ciąży wzbudza sporo wątpliwości wśród przyszłych mam. Zazwyczaj kobiety boją się, czy oby nie zaszkodzą tym dziecku. Boją się poronienia czy przedwczesnego wywołania akcji porodowej. Oczywiście takie obawy są uzasadnione, gdy masaż zostanie wykonany w niewłaściwy sposób. Masowanie takich newralgicznych miejsc jak brzuch i piersi, może spowodować, pojawienie się skurczy macicy, dlatego podczas masażu w ciąży rezygnuje się z ich masowania. W salonie thaisun.pl, gdzie wykonywane są masaże tajskie, kobieta może skorzystać ze specjalnie zmodyfikowanego masażu. Jest o w pełni bezpieczny w okresie ciąży i poza nim. Salon posiada bogate doświadczenie w jego wykonywaniu.

Masaż w ciąży - jak wygląda?

W salonie ThaiSun oferowany jest tajski masaż dla kobiet w ciąży i po ciąży. Masaż wykonywany jest powoli i bardzo delikatnie. Podczas zabiegu używane są hipoalergiczne olejki aromatyczne, które pozwalają odpocząć i wzmocnić ciało. Masażysta skupia się na rozmasowaniu ramion, nóg czy pleców, pomijając masowanie brzucha i piersi czy części okolic lędźwi. Niektóre części ciała są masowane pod określonym kątem, tak aby zapewnić klientce bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Taki masaż jest efektywniejszy od zwykłego, bo masowane są tylko te partie ciała, które potrzebują jak najwięcej uwagi. Jest to szczególnie ważne w sytuacji czy przyszła mama skarży się na ból np. pleców podczas ciąży. Masaż przyniesie ulgę. 


Kobieta przed wykonaniem masażu powinna poinformować salon o ciąży, tak aby pracownicy mogli dobrać odpowiednią usługę do jej szczególnych potrzeb. Polecany jest wszystkim kobietom, którym doskwiera zmęczenie mięśni, kości, bóle kręgosłupa. Wykonywany jest również, aby poprawić kondycję skóry, zwłaszcza gdy ma się problemy z rozstępami bądź cellulitem. Masaż jest wart uwagi w sytuacjach, gdy chcemy uzyskać równowagę ciała i umysłu.