Organizacja przyjęcia w ogrodzie – krok po kroku


Garden party, czyli przyjęcie w ogrodzie wciąż nie jest docenione przez wiele osób, a przecież to doskonały pomysł na świętowanie urodzin, rocznicy czy innych ważnych wydarzeń. Późną wiosną, latem czy wczesną jesienią możemy cieszyć się piękną przyrodą i pogodą. Z przyjemnością wychodzimy na zewnątrz, aby chłonąć promienie słoneczne. Ogród jest idealnych miejscem do wypoczynku, zwłaszcza gdy znajdują się w nim piękne kwiaty i krzewy.
 

Zalety przyjęcia w ogrodzie

Przyjęcie na świeżym powietrzu sprawdzi się idealne w przypadku imprezy dziecięcej. Organizacja przyjęcia na dworze jest bardzo wygodna. Dzieci kochają ruch i zabawę. Trudno jest im usiedzieć w jednym miejscu. Sztywne zasady przyjęcia mogą być dla nich trudne do zaakceptowania. Zabawa na dworze jest bardziej swobodna i pozwala na korzystanie z różnych form zabawy. Bez przeszkód można bawić się w piaskownicy, huśtać się, puszczać bańki czy korzystać z zabawek ogrodowych Rodzice mogą mieć swoje pociechy zawsze na oku.


Przyjęcie w ogrodzie daje też swoisty klimat na wzór tych amerykańskich. W Stanach Zjednoczonych takie przyjęcia są codziennością. Zwłaszcza że nie ograniczeni jesteśmy lokalizacją budynku. Liczy się miejsce oraz sceneria.

Organizacja krok po kroku

Organizacja przyjęcia w ogrodzie wymaga dodatkowych przygotowań. Musimy liczyć się ze zmiennością pogody. Silny wiatr czy deszcz może popsuć komfort przebywania na dworze. Dlatego warto pomyśleć o zadaszeniu. Brak tarasu, altany czy parasola nie dyskwalifikuje pomysłu organizacji garden party. Doskonałym pomysłem są namioty okolicznościowe. Sprawdzają się szczególnie w sytuacjach, gdy na imprezę zapraszamy większą ilość osób. Namioty są bardzo często wybierane w przypadku organizacji przyjęcia z okazji chrztu czy komunii. Stanowią one doskonałą ochronę dla cateringu czy zaproszonych gości. Dostępne są różne modele, dostosowane do potrzeb użytkowników. Dzięki dużemu wyborowi kolorystyki oraz regulowanym, odpinanym ściankom bocznym, możemy bez problemu dopasować namiot do danej imprezy. Wielkość przestrzeni namiotu imprezowego może być dowolnie konfigurowana. Wszystko zależy od ilości gości oraz wielkości organizowanego wydarzenia.


Wynajęcie sali bywa często nie lada wyzwaniem. Nie zawsze termin jest dostępny. Przeszkodą są też koszty czy nieodpowiednia lokalizacja punktu. Z drugiej strony organizacji przyjęcia w domu może być niemożliwa ze względu na brak odpowiedniego miejsca. Przygotowania przyjęcia w domu mogą być bardzo pracochłonne, zwłaszcza że trzeba doliczyć czas potrzebny na sprzątanie domu po imprezie. Jeśli posiadamy miejsce w ogrodzie, problem można rozwiązać organizując przyjęcie na zewnątrz. Rozłożenie namiotu nie jest zbyt skomplikowane. Namiot posłuży nam na kilka dobrych lat. Możemy być pewni, że inwestycja zwróci się.

Przy większej ilości gości dobrze pomyśleć, czy nie wynająć cateringu, który dowiezie odpowiednią liczbę posiłków i przekąsek. Należy skalkulować nie tylko na sam koszt zakupu produktów, ale również na nasz wkład, który musielibyśmy ponieść, gdyby trzeba był samodzielnie organizować dania na imprezę. Korzystanie z cateringu nie zawsze jest opłacalne, zwłaszcza przy małej ilości osób. Warto jednak pamiętać, że jest to istotne ułatwienie podczas organizacji przyjęcia.