Wózek sportowy - gdy lubisz żyć aktywnie


Coraz więcej osób żyje bardzo aktywnie. Zdecydowanie wzrosła w społeczeństwie świadomość na temat wagi sportu i ruchu w naszym życiu. Część kobiet, które kochają siłownię, bieganie czy piesze wędrówki boi się, że założenie rodziny wszystko zmieni. I rzeczywiście - życie staje odrobinę na głowie, ale wciąż możesz być aktywna i realizować swoją pasję do podróżowania. Wystarczy, że wybierzesz właściwy wózek sportowy dla swojego maleństwa. 

Bądź przykładem dla swojego dziecka

Aktywny tryb życia to w zasadzie jedyny, jaki powinniśmy przyjmować. Każda świadoma tego mama i każdy rozsądny tata będą zatem chcieli zarazić swoją pasją do sportu czy wycieczek swoje dziecko. A najlepszym sposobem, by to zrobić, jest być dla niego przykładem. Profesjonalny wózek sportowy może znacząco ułatwić wam to zadanie.

Dzięki takim rozwiązaniom nawet dotychczas mało aktywni sportowo ludzie mogą stać się bardzo dobrym przykładem dla swoich dzieci. Wózek sportowy powstał bowiem po to, by pomóc rodzicom w pokazywaniu maluchom świata. Jeśli do tej pory nie lubiłeś podróżować, to właśnie twoje dziecko może być dla ciebie odpowiednią motywacją. Okazuje się, że wózki sportowe dla dzieci mogą zmienić życie całych rodzin! 

wózek sportowy

Wózek sportowy - dlaczego warto go mieć?

Wózek sportowy - wbrew temu, co możesz o nim myśleć - to nie tylko wózek do biegania. To przede wszystkim pojazd, który naprawdę ułatwi ci poruszanie się z dzieckiem. Oczywiście, że najlepiej sprawdzi się w trudnym terenie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ma w sobie wszystko, co sprawia, że zarówno ty, jak i twoje dziecko, zakochacie się w nim bez pamięci.

Czego możesz oczekiwać od naprawdę dobrego wózka? Przede wszystkim wytrzymałości i tego, by dawał komfort twojemu dziecku. Dlatego właśnie wózek sportowy może być odpowiedzią na twoje potrzeby. Ma mocną ramę, rozkładaną budkę i regulowane do pozycji leżącej oparcie, a wykonany jest z wodoodpornych materiałów. Zazwyczaj jest także wyposażony w naprawdę pojemny kosz na zakupy. Zwróć również uwagę na jego maksymalne obciążenie - często to ponad 30 kg!

Wózek sportowy posiada naprawdę skrętne przednie koło, które pomaga ci swobodnie poruszać się zarówno po miejskiej dżungli, jak i szutrowych drogach za miastem. Jest znacznie bardziej wytrzymały niż inne modele dzięki ulepszonego zawieszeniu, a jego amortyzacja sprawia, że dziecku jest naprawdę wygodnie niezależnie od pokonywanego terenu. Jednocześnie najczęściej składa się w prosty sposób i po złożeniu nie zajmuje tak dużo miejsca, jak mogłoby się wydawać.

Wózki do biegania z dziećmi, jako że wykorzystywane są w naprawdę różnych warunkach, ale jednak najczęściej w ciągu dnia, mają budkę z ochroną UV. Są wyposażone w praktyczne kieszonki na podstawowe rzeczy, które mogłyby się zgubić w trakcie treningu, ale mogą się przydać również w trakcie spaceru po lesie.

Pamiętaj, że wózek sportowy musi uwzględnić szczególną ochronę maluszka przed wypadnięciem. Jest więc wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Posiada także dodatkowy hamulec ręczny, dzięki któremu bez trudu zatrzymasz go w nagłej sytuacji. 

Nie tylko do biegania

Jak widzisz, wózki sportowe dla dzieci nie są wcale wyłącznie dla tych, którzy biegają. Nie musisz ćwiczyć do maratonu, by się na nie zdecydować. Możesz po prostu zamarzyć o tym, żeby pokazać swojemu dziecku coś więcej. Możesz też w sposób aktywny wykorzystać okres urlopu wychowawczego - tak, by nie zanudzić ani dziecka, ani siebie. Jest rozwiązaniem na kilka pierwszych lat życia malucha, więc naprawdę warto w niego zainwestować i cieszyć się życiem.