Powrót Wieloryba Banji Davies


Książka Powrót Wieloryba jest kontynuacją wcześniej już wydanego opowiadania Benji Daviesa Mój Wieloryb. W pierwszej części Noi przeżywa niezwykłą przygodę pod nieobecność swojego taty, ratuje małego wieloryba.

Mimo że upłynęło już trochę czasu i nadeszła zima, chłopiec nie może zapomnieć o swoim przyjacielu. Tęskni za nim i ma wrażenie, że wieloryb jest gdzieś blisko niego. Wydaje mu się, że widzi go wśród morskich fal. Niestety jednak to, co brał z daleka za jego ogon, zawsze było czymś innym np. starą kotwicą statku utkwioną wśród piaszczystej plaży. Nadchodzi jednak dzień, gdy wszystko się zmienia i mały wieloryb powraca. Czy spotkanie z Noim okaże się również przyjemne co za pierwszym razem? Czy wieloryb nie zapomniał chłopca? Co zrobi, gdy ponownie się spotkają? O tym możemy przekonać się, czytając książkę Powrót Wieloryba.
Książka Powrót Wieloryba zachwyca pięknymi ilustracjami oraz prostą w przekazie historią. Tekst nie są długie, z powodzeniem przeczyta je dziecko rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem. Książka jest idealna nie tylko dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale również dla młodszych dzieci. Ilustracje są niezwykle barwne, przyciągają swoją kolorystyką oraz dynamiką akcji. Maluszek z zachwytem będzie je oglądał. 


 
Tekst może być wstępem do rozmowy z dzieckiem na temat przyjaźni czy tęsknoty. Możemy porozmawiać o uczuciach głównego bohatera i porównać je z tymi, które dziecko przeżywa na co dzień. Książka niezwykle starannie wydana, będzie prawdziwą ozdobą dziecięcej biblioteczki. Zachęcam gorąco do zapoznania się z innymi publikacjami tego autora.


Banji Davies jest ilustratorem, reżyserem animacji. Mieszka w Londynie z żoną Niną oraz córką Esther. Jest autorem książek Mój Wieloryb, Lato u Babci oraz Cudowna Wyspa Dziadka

Powrót Wieloryba
Wydawnictwo: Znak emonikon
Kraków 2020 
stron: 32
twarda okładka