Jak wybrać odpowiednie zabawki ogrodowe?


Letni czas zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak odciągnąć dzieci od ekranów komputerów i namówić na zabawy w ogrodzie? Jedyną skuteczną metodą jest zapewnienie im odpowiednich akcesoriów. Podpowiadamy, na jakie zabawki ogrodowe warto postawić.


Baseny ogrodowe

W czasie letnich upałów nie ma nic lepszego, niż baseny ogrodowe. One dadzą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pozwolą przyjemnie się ochłodzić, a jednocześnie zapewnią przednią zabawę. Takie baseny dostępne są w różnych wielkościach i formatach. Najbardziej popularne są niewielkie, gumowe brodziki, które sprawdzą się dla dzieci do mniej więcej 9 roku życia. Należy jednak pamiętać, aby często wymieniać w nich wodę i czyścić je właściwymi środkami. Dobrze jest też wybrać model, który został wykonany z solidnych materiałów, uniemożliwiających jego łatwe przebicie. No i nie zaszkodzi wybrać wersję, oferującą specjalną łatkę naprawczą w razie awarii. Kupując taki produkt warto też pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, takich jak zabawki ogrodowe do zabawy w basenie.

Akcesoria do pływania

Do zabawy w basenie przydadzą się odpowiednie akcesoria do pływania. Kluczowe są przede wszystkim kółka do pływania, pływaczki i inne produkty, ułatwiające naukę pływania. Świetnie sprawdzą się również wszelkie zabawki ogrodowe w postaci piłek plażowych, zjeżdżalni do basenu, specjalnych materacy oraz gier do zabawy w wodzie. One urozmaicą dzieciom czas. Z takimi akcesoriami trudno będzie Ci wyciągnąć je z wody. Nawet gry komputerowe mogą okazać się niewystarczającą pokusą. No ale to dobrze. Po to jest lato, aby korzystać ze słońca, świeżego powietrza i dobrej zabawy.

Deski do balansowania

Ostatnim hitem wśród zabawek ogrodowych są również specjalne deski do balansowania. Nie mają one kółek, ani żadnych elementów, umożliwiających przemieszczanie się, a jednak zapewniają świetną zabawę na długie godziny. Deski do balansowania pozwalają wcielić się w rolę surfera, szalejącego po falach. Tego typu zabawki ogrodowe poprawiają równowagę i koordynację ruchową. Dodatkowo są w pełni bezpieczne. Można je zastosować na twardym i miękkim podłożu. Doskonale sprawdzą się na asfalcie, kostce brukowej, trawniku oraz piasku. W sklepach znajdziesz modele dla zupełnie małych, nawet półtorarocznych dzieci, jak i tych większych. Dzięki nim dzieci mogą wykonywać różnego rodzaju triki.

Dmuchawce, latawce, wiatr

Świetnym pomysłem, integrującym całą rodzinę, jest również puszczanie latawca. Ta zabawa nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów, poza samym latawcem. W wietrzny dzień może on polecieć bardzo wysoko, ku uciesze zarówno dzieci, jak i dorosłych.