Prezent na dzień ojca od niemowlaka – inspiracje


Pierwszy dzień ojca jest wyjątkowym wydarzeniem, pełnym wzruszeń i żywych wspomnień dnia narodzin. Niemowlę co prawda nie umie jeszcze wyrazić swojej wdzięczności tacie, ale w jego imieniu z powodzeniem może to zrobić mama dziecka i wręczyć mu pierwszy prezent na dzień ojca od niemowlaka. Chcąc ułatwić Wam to arcytrudne zadanie, przygotowaliśmy listę najlepszych podarunków dla świeżo upieczonego tatusia. 

Pierwszy dzień ojca – co kupić?

Dzień ojca obchodzimy w Polsce 23 czerwca. Warto pamiętać o tym święcie, nawet gdy niemowlę dopiero się urodziło, przecież to dlatego możemy nazywać mężczyznę tatą. Różnorodność prezentów jest bardzo duża. Póki co własnoręcznie zrobiony prezent przez dziecko nie wchodzi w grę. Nie ma się co tym przejmować, na laurki z okazji Dnia Ojca przyjdzie jeszcze czas. Teraz warto podarować coś, co podkreśli szczególną rolę jaką pełni tata w życiu niemowlaka. 

Idealny prezent na dzień ojca od niemowlaka

Koszulka dla taty

Dużą popularnością cieszą się spersonalizowane koszulki dla taty. W odróżnieniu od zwykłego t-shertu na takiej koszulce umieszczane są śmieszne napisy, motta bądź grafiki nawiązujące do szczególnej roli jaką pełni ojciec w życiu każdego dziecka. Do wyboru są koszulki z napisami o charakterze poważnym bądź satyrycznym z dużą dawką humoru. Można też wybrać model z klasycznym napisem o brzmieniu – najlepszy tata na świecie, chce być taki jak mój tata itp. 


Sesja zdjęciowa

Pierwszy dzień ojca to doskonała okazja do wykonania pierwszych pamiątkowych zdjęć. Fotografie są jednym z najlepszych sposobów na uwiecznienie tak wyjątkowych chwil. Koszt takich sesji jest naprawdę nie wielki, wystarczy godzina, dwie, aby powstało coś co będzie niezapomnianym przeżyciem. Takie zdjęcia można potem oprawić w ramkę bądź też stworzyć oryginalny fotoalbum. Podczas sesji przyda się koszula z napisem. W sieci dostępne są zestawy zarówno dla taty jak i dziecka, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te dwa pomysły na prezent na dzień ojca od niemowlaka. 

Odcisk stópki czy rączek

Co prawda malutkie dziecko nie może samodzielnie nic zrobić dla taty. Można jednak wykorzystać ten fakt. Jednym z bestsellerowych prezentów są odciski stópek niemowlaka. Taki prezent z pewnością ma charakter sentymentalny. Za kilka lat uświadomi nam jak szybko czas leci. Dostępne są gotowe zestawy do wykonania takiego prezentu. Z łatwością odlew zrobimy w zaciszu własnego domu, gdy tata będzie jeszcze w pracy. Wystarczy że będziemy postępować zgodnie z instrukcja dołączoną do pudełka. Jeśli szukamy prezent last minute i nie mamy zwyczajnie czasu na kupienie zestawu, możemy zrobić odlew przy użyciu ogólnie dostępnych produktów w domu. Niektórzy zrobić masę na wzór masy solnej. Nie mamy jednak gwarancji, że efekt będzie taki jak sobie tego życzymy. 

Praktyczny prezent

Jeśli nasz partner nie lubi gadżetów i jest bardzo pragmatyczny w swoich decyzjach, warto mu sprezentować cos użytecznego na dzień ojca. Może być to:
- golarka,
- trymer,
- rejestrator jazdy,
- zegarek,
- ekspres do kawy,
- strzyżarka,
- portfel,
- kufel do piwa,
- stojak na alkohol,
- kubek,
- shaker,
- płytę,
- książkę,
- krawat,
- muchę,
- pasek,
- torbę,
- spinki do mankietów.

Oczywiście to tylko niektóre propozycje, jest ich znacznie więcej. Wybierając taki prezent dobrze jednak umieścić, o ile to możliwe, dedykację oraz datę. Korzystając z przedmiotów codziennego użytku czasem możemy zwyczajnie zapomnieć, że to prezent. Dedykacja przypomni z jakiej okazji i kiedy zostaliśmy obdarowani. Jedno jest pewne już sam fakt, że to pierwszy prezent na dzień ojca od niemowlaka, czyni go wyjątkowym i szczególnym.