Materac do łóżka. Postaw na dobry materac


Materac do łóżka to ważna inwestycja. Kup dobrej jakości, dopasowany do Ciebie materac, a zapewnisz zdrowie swojemu kręgosłupowi, a sobie przyjemny odpoczynek.

Dlaczego materac do łóżka jest ważny dla zdrowia?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka sypialnianego nigdy nie jest prosty. Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które sprawią, że będzie się na nim spało wygodnie: jego wielkość, twardość, rodzaj wypełnienia, pokrycie, a także to, czy po prostu dobrze się na nim czujemy. Rynek oferuje szeroki wybór materaców, dlatego dobrze jest wiedzieć, co się kryje za konkretną nazwą produktu.

Dlaczego materac do łóżka jest tak istotny? Dlaczego należy dobrze się zastanowić, zanim podejmie się ostateczną decyzję? Sen zajmuje nam ok. 1/3 życia (także 1/3 każdego dnia). W pozycji leżącej spędzamy tak wiele godzin, że podłoże, na którym leżymy, musi być dopasowane do naszej sylwetki. Mimo że jest wiele nowoczesnych rozwiązań, trzeba dopasować konkretny produkt właśnie dla siebie. Materac, na którym śpimy, będzie nam służył przez kilka najbliższych lat, dlatego tak ważne jest, by był on w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszej sylwetki i kręgosłupa.

Wysypianie się na wygodnym materacu pozwala rano budzić się wypoczętym i w pełni sił, bez bólu pleców, karku, stawów czy mięśni. Z kolei spanie na materacu niedopasowanym do naszych potrzeb skończy się bólami, niewyspaniem, zmęczeniem, a co za tym idzie brakiem efektywności w pracy.

Materac odpowiada za podpieranie całego układu szkieletowego. Jeśli przez wiele lat śpimy na niewygodnym materacu, wersalce lub innym niedopasowanym do sylwetki podłożu, możemy się spodziewać problemów z kręgosłupem, jak choćby bólu.
- materac - materace do łóżka
Dobrze dobrany materac jest w stanie zapewnić komfortowy, wygodny i bezpieczny sen przez całą noc i przez wiele lat.

Rodzaje materaca do łóżka

Materace dostępne są w wielu rodzajach. Różnią się użytymi materiałami, wielkością, twardością i innymi kwestiami. Zobacz, jakie materace są dostępne na rynku:

- materac bonelowy – czyli inaczej sprężynowy; to tradycyjne rozwiązanie znane od lat, cechuje się niską ceną z uwagi na wykorzystywanie prostych materiałów,
- materac kieszeniowy – to również model sprężynowy z tym, że sprężyny są w nim umieszczone w bardziej nowoczesny sposób – schowane w kieszonkach, dzięki czemu każda pracuje samodzielnie,
- materac piankowy – obecnie jeden z najbardziej popularnych; może być wykonany z różnych rodzajów pianki (termoelastycznej, wysokoelastycznej, lateksowej).


- materace do łóżka - materac

Jaki materac podróżny wybrać?

O ile wybór materaca do domu jest inwestycją na lata, bo przecież będziemy z niego korzystać na co dzień, o tyle podczas podróży nie skupiamy się zbytnio na tym, na czym śpimy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by i podczas podróży wysypiać się wygodnie i w zgodzie z własnym kręgosłupem, możemy zainwestować w materac podróżny. Najlepiej, aby był wykonany z pianki – będzie można go łatwo rozłożyć, a poza tym przez ten krótki czas wyjazdu będzie bezpieczny dla sylwetki.

W dobry materac warto zainwestować. Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny.