Safari po góralsku - atrakcja, która podbija serca turystów w Zakopanem


Z czym nam się kojarzy safari? Oczywiście z ciepłą afrykańską ziemią. Zatem czegóż to nasi górale nie wymyślą, by zająć czas turystom. Jak się okazuje safari w polskim wydaniu to konkretna dawka przyjemności, niesamowitych widoków, eksplozji pozytywnych emocji i coś dobrego na ząb! Jak wygląda wyprawa autem buggy? Kto prowadzi? Jakie oferty są do wyboru i o ile ubożsi wyjedziemy ze stolicy polskich gór?

Jazda samochodami terenowymi po ‘trudniejszych’ obszarach nie jest niczym nowym. Natomiast w ostatnich latach ten elitarny sport otworzył się również na zwykłych śmiertelników. W tym na ludzi, którzy nie mieli jeszcze przyjemności zasiąść za kierownicą buggy. A to wszystko w Zakopanem. Atrakcja nie należy do tanich, dlatego skierowana jest do osób, które nie szukają najtańszych form rozrywki, ale takich, które na trwałe wpisują się w pamięć! I takich, którymi można się pochwalić znajomym, a zazdrość widoczna jest gołym okiem.

Buggy- co to za pojazd?

Buggy to całkiem przyjazne auto. Lekkie, wygodne, z dużymi, szeroko rozstawionymi kołami. Ma niskie zawieszenie, dzięki czemu obniża ryzyko przewrócenia, grube opony, osłonięty silnik, zazwyczaj z tyłu. Jednym słowem jest to auto stworzone, by jeździć po górskich terenach. Zaprojektowane do jazdy rekreacyjnej i wspólnego przeżywania chwil z bliską osobą. Bo to odróżnia buggy od quada, że siedzicie obok siebie. Jak dokładnie wygląda takie auto na wynajem w Zakopanem, zobaczysz na tej stronie https://www.safari.pl/. I w zasadzie nic dodać, nic ująć. Wygląda porządnie i faktycznie jest wytrzymałe.

Czy brak doświadczenia jest przeszkodą w zwiedzaniu gór buggy?

Zawsze musi być ten pierwszy raz! Buggy to o tyle wdzięczny pojazd, że każdy szybko łapie, jak nim jeździć. Dlatego brak doświadczenia w prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu tego typu, quad, buggy czy auto terenowe, nie jest przeszkodą! Do odważnych świat należy. I tu już zawiera się odpowiedź na pytanie, kto prowadzi pojazd. Może to być kierowca bądź pasażer, osoby, które podpiszą stosowne oświadczenie. Jeśli właśnie łapiesz się za głowę, jak tym jeździć, to przed wyruszeniem na górską przygodę, ma miejsce szkolenie przez doświadczonego przewodnika. I to on prowadzi całą wyprawę, więc nie ma żadnych obaw. Pozostaje czysta przyjemność chłonięcia górskiego powietrza i Zakopanego z innej strony.

Oferta - czy to się opłaca?

Zanim ceny, najpierw oferta. Do wyboru mamy kilka opcji, najczęściej jest to podział na liczbę godzin, są oferty czterogodzinne i oferty całodniowe, ośmiogodzinne. W każdej z nich połowa jazdy w terenie, połowa asfaltem. I coś na ząb, i po góralsku, czyli ognisko z przytupem. Ceny? Nie jest to tania atrakcja, najtańsze oferty w granicach 1000 zł, ale powiedzmy sobie szczerze, paliwo, praca przewodnika, szkolenie i utrzymanie samochodów kosztują.

Dużym plusem zakopiańskiego safari jest to, że nie jest uzależnione od pogody. Choć deszcz leje na głowę, buggy z turystami jeżdżą. A w przypadku, gdyby jednak wyprawę odwołano, nic nie tracisz. Otrzymujesz inny termin bądź zwrot gotówki.