Podręczniki szkolne na rok 2020/2021 - jak zaoszczędzić?Wrzesień to miesiąc, w którym większość rodziców przestaje żyć minionymi wakacjami, a zaczyna myśleć o rozpoczynającym się roku szkolnym. Rok 2020 bardzo różni się od lat ubiegłych. Przeżywany jest w cieniu pandemii koronawirusa, co w znacznym stopniu wpływa na nastroje rodziców i dzieci. Ministerstwa Edukacji Narodowej podjęło decyzję o powrocie uczniów do szkół, warto się do tego dobrze przygotować.

Nowy rok szkolny wiąże się z dużymi zakupami i jeszcze większymi wydatkami niż na co dzień. Rodzice muszą zaopatrzyć dzieci w podręczniki, przybory szkolne, plecaki, a także kupić nowe obuwie oraz odzież. Skompletowanie wyprawki szkolnej wiąże się nie tylko ze sporym kosztem, ale również pochłania bardzo dużo czasu, dlatego, zamiast biegać od sklepu do sklepu w poszukiwaniu potrzebnych produktów i najlepszych cen, warto skorzystać z zakupów w sieci. Sprawdź, jak zaoszczędzić na zakupach na początku roku szkolnego.


Kupuj taniej w internecie

Zakupy internetowe cieszą się co raz to większą popularnością wśród Polaków. Dlaczego zatem warto z nich skorzystać? Przede wszystkim dlatego, że zazwyczaj w sklepie online mamy dużo większy wybór produktów niż w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Oprócz standardowych podręczników czy przyborów szkolnych typu piórnik, plecak czy zeszyty, znajdziemy również środki do dezynfekcji czy lektury.

Dodatkowo ceny w sklepach online są dużo tańsze, co pozwala nam kupić wyprawkę w atrakcyjniejszych cenach. Czasami ceny mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt złotych. Dobrze jest to widoczne na przykładzie podręczników szkolnych. Najtaniej można zrobić zakupy w księgarniach internetowych takich jak gandalf.com.pl podręczniki szkolne są tan nawet do 20% tańsze niż w księgarniach stacjonarnych. Koszt wysyłki to tylko 6,99 zł przy odbiorze w kiosku Ruchu. Zakupy powyżej 349 zł wysyłane są do klienta gratis.Dodatkowo w sklepie online od razu możemy poznać opinie innych kupujących i dowiedzieć się, czy dany produkt jest dobrej jakości i sprawdzi się w przypadku naszej pociechy.

Korzystaj z promocji

Zakupy do szkoły w internecie można zrobić w promocji. W Gandalf.com.pl kupisz wyprawkę do szkoły oraz podręczniki w promocji. Wystarczy, że kupimy jeden podręcznik, a dostajemy dodatkową zniżkę 10% na inne artykuły. Nie musimy się martwić, jeśli zakupiony towar okaże się nieodpowiedni. W sklepie online mamy możliwość wymiany lub zwrotu produktu w przeciągu minimum 14 dni od zakupu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, bo wiele sklepów stacjonarnych nie udostępnia zwrotu produktu i zostajemy sami w niewłaściwym podręcznikiem.


Nie bój się kupować w outlecie

Ceny podręczników szkolnych bywają dość wysokie, a niemal co roku trzeba kupować nowe. Warto korzystać z outletów książkowych online np. w Gandalf.com.pl. Kupisz tam dobrą literaturę w przecenie. Oferowane produkty w outlecie są nowe, ale pochodzą z końcówek nakładów czy zwrotów od klientów. Niektóre książki mogą mieć niewielkie defekty, np. zagięte rogi czy zadrapania. Nie wpływa to jednak na wartość użytkową książki. W out lecie znajdziemy również zabawki, kosmetyki, filmy czy płyty DVD.


Podsumowując

Wydatki poniesione na kompletowanie wyprawki szkolnej są dość wysokie, czasem nawet przekraczają trzycyfrowe sumy, zwłaszcza gdy w domu jest kilkoro dzieci. Warto jednak pamiętać, że w dobie wszechobecnego internetu, mamy kilka sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na szkolnych zakupach. Jeśli z nich skorzystamy, to nasz domowy budżet nie uszczupli się tak bardzo, a my nie stracimy tyle nerwów i czasu na bieganie po sklepach.