Gdzie szukać konkursów dla dzieci? Jak wygrać konkursy online?


Konkursy dla dzieci to świetna okazja do wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych czy pieniężnych. Aby wziąć udział w konkursie, nie potrzeba zbyt wiele. Przeważnie ogranicza się to do poświęcenia naszego czasu. Bardzo często nasze zaangażowanie jest znikome w porównaniu z wartością nagrody, którą jesteśmy w stanie wygrać.
 

Żeby wygrać, trzeba grać 

Najczęstszym błędem ludzi, którzy biorą udział w konkursach z nagrodami, jest przekonanie, że liczy się jedynie wygrana. Taka postawa bardzo szybko powoduje zniechęcenie czy rezygnację przy pierwszym niepowodzeniu. Brak wygranej tłumaczą sobie zazwyczaj brakiem szczęścia czy nieuczciwością ze strony organizatorów. Jedno jest pewne, jeśli nie będziemy próbować, nigdy nic nie wygramy. Jak mówi popularne powiedzenie – „Żeby wygrać, trzeba grać”. 
 
Biorąc udział w konkursach zyskujemy wiele niewymiernych korzyści: 
- otrzymujemy możliwość wygrania nagród. Biorąc udział w konkursie, masz okazję wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich wartość jest różna, sięga od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czasami będzie to książka, klocki lego a czasami nawet rower czy hulajnoga. Niskim nakładem pracy zyskujemy wymierną wartość, nie naruszając domowego budżetu. 
 
- uczymy siebie i nasze dziecko kreatywności. Konkursy są różnorodne, tak że każdy może wybrać coś dla siebie. Jedne wymagają zdolności intelektualnych, a inne uruchamiają nieograniczoną fantazję i rozwijają sprawność ruchową. Są też takie, które wymagają zdolność logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Poziom organizowanych konkursów z roku na roku jest coraz wyższy. Aby wygrać, już nie wystarczy udzielenie lakonicznej odpowiedzi. Tutaj wygrywają pracę konkursowe, które charakteryzują się nietuzinkowością, oryginalnością i innowacyjnością. Muszą się czymś wyróżniać wśród innych prac konkursowych. Organizator wybiera te, które go zaskoczą czy poruszą. Pożądane jest lekkie pióro oraz umiejętności układania rymowanek. Liczą się też kreatywność i wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.
 
 - udział jest bezpłatnych. W sieci można znaleźć bardzo wiele różnych konkursów. Większość jest bezpłatna i nie wymaga od uczestnika żadnego wkładu finansowego. Są też takie konkursy, których udział jest uzależniony od zakupu określonych produktów np. kremu czy wafelków danej marki. Innym warunkiem może być konieczność polubienia strony organizatora bądź fundatora nagrody na fanpege. 
 

Gdzie szukać konkursów dla dzieci? 

Szukanie na własną rękę konkursów może być męczące. Nie zawsze też wpisanie frazy w Google - konkursy dla dzieci; E konkursy dla dzieci czy konkursy plastyczne dla dzieci, przyniesie oczekiwane rezultaty. Mogą nam się wyświetlić strony, nieadekwatne do naszych oczekiwań, z konkursami, które zostały np. już dawno zakończone. Co więc zrobić? Najlepiej konkursów szukać na stronach, które są im w całości poświęcone. Taką stroną są Konkursy Fajnekonkursy.pl. Działa ona na podobnej zasadzie jak agregator postów, zbiera informację o istniejących, a co najważniejsze aktualnych konkursach. Znajdziemy na niej informację nie tylko o konkursach dla dzieci, dla również dla dorosłych. Czytelny interfejs z podziałem na konkursy dla dzieci, fotograficzne, kreatywne, łatwe, plastyczne czy konkursy na facebooku, pomoże nam wygrać idealny konkurs z jak najlepszymi dla nas nagrodami. 
 
 

Jak grać, aby wygrać? 

Chcąc wygrać w konkursie, musisz zmienić swoje nastawienie. Wcale nie jest powiedziane, że zanim wygrasz tą swoją wymarzoną nagrodę, będziesz musiał ponieść kilka czy kilkadziesiąt porażek. Ważne jest jednak wyciąganie wniosków z nieudanych prób uczestnictwa w konkursach. Każde niepowodzenie powinno Cię czegoś uczyć. Przeanalizujcie prace, które zostały docenione przez jury. Zastanówcie się, co można następnym razem zmienić. By wygrać, na pewno trzeba wyróżniać się kreatywnością. Wyjście poza utarte schematy na pewno będzie się bardziej opłacało niż powielanie wszystkim znanych wzorców. Starajcie się wykorzystywać różne techniki literacki. Wypowiedź konkursowa nie musi być pisane, tylko i wyłącznie prozą. Może być to wiersz, rymowanka czy wciągający dialog. Pracę plastyczne wykonujcie, korzystając z różnych technik plastycznych i dostępnych materiałów. Nie ograniczajcie się tylko o płaszczyzny, ale również wykonujcie prace przestrzenne, wielowymiarowe. Starajcie się wyróżnić, wzbudzić zaciekawienie jury. 
 
Na pewno nie wygracie, jeśli będziecie stosować techniki wzbudzania litości — typu chcę wygrać, bo nic nigdy nie wygrałam; bo nie mam czasu dla siebie czy moje dzieci będą nieszczęśliwe, jeśli tego nie wygram. Konkurs to nie akcja charytatywna. Takim zachowaniem wprawiacie organizatora w zakłopotanie i konsternację. A tego oczywiście robić się nie powinno. 
 
Życzę powodzenia w konkursach online.