Idealna kurtka damska na zimę


Nieuchronnie zbliżającą się zima przypomina nam, że potrzebujemy czegoś więcej w garderobie, aby zapewnić sobie otulające uczucie ciepła. Sam sweter czy odpowiednio dopasowana bluza już nie wystarczy. Podstawa to ciepła zimowa kurtka. Sprawdźmy, jak kurtka będzie idealna na zimowe dni. 
 

Pełen komfort noszenia 

Zimą w sposób szczególny warto zadbać o ciepłą odzież. Odpowiedni strój nie tylko może poprawić nam samopoczucie, ale przede wszystkim pozwoli uniknąć przemarznięcia i przeziębienia. Warto postawić na wygodną, zapewniającą pełną swobodę ruchów kurtkę, która będzie wykonana z komfortowych materiałów. Przed zakupem warto ją wcześniej przymierzyć, sprawdzając jak się w niej czujemy. Wbrew pozorom pierwsze wrażenie jest istotne. Jeżeli w chwili pierwszego założenia odzieży czujemy, że coś jest nie tak, z dużym prawdopodobieństwem to uczucie będzie nam towarzyszyło w przeszłości. 
 
 

Ciepło nie tylko na co dzień 

Kurtka z zasady jest cieplejsza od tradycyjnego płaszcza. Posiada też większą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak: na deszcz czy śnieg. Jeśli posiada warstwę nieprzemakalną, nie nasiąka wilgocią. 
 
Na rynku dostępne na są różne modele kurtek zimowych: 
- puchowe – Oryginalne puchowe kurtki damskie zimowe są dość drogie, a to wszystko za sprawą wypełnienia. Zimowe okrycia wypełnione są pierzem kaczym lub gęsim. Są bardzo ciepłe, dlatego sprawdzą się podczas największych mrozów, ekstremalnych wycieczek czy spacerów. Kurtka z wypełnieniem naturalnym zachowuje ciepło praktycznie po jej nałożeniu. Natomiast kurtka wykonana ze sztucznych włókien nie posiada właściwej termoizolacji, aby móc oddać ciepło, musi sama je wpierw z naszego ciała pochłonąć. 
- parki Ten rodzaj kurtki ma charakterystyczny krój, duże kieszenie, pojemny kaptur czy długość do kolan. Pierwotna wersja parki była dostępna w kolorze oliwkowo – zielonym. Obecnie parkę można kupić w różnych odcieniach. Ciekawym dodatkiem jest kaptur z futerkiem, który oryginalnie uzupełnia stylizację. 
- pikowane Kurtki pikowane posiadają charakterystyczne przeszycia. Mogą mieć one postać poziomych, pionowych pasów. Dostępne są w wielu fasonach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać taliowane modele, które podkreślą atuty sylwetki. 
- oversizowe Największą swobodę ruchu zapewnia kurtka o fasonie oversize. Ten krój sprawi, że można ubrać wiele warstw, dzięki którym będzie nam cieplej. Zakładając ten rodzaj kurtki, możemy szybko stworzyć oryginalny streetowy i sportowy look.