Fotel skandynawski – must have w modnym salonie

 

Trudno wyobrazić sobie skandynawskie wnętrze bez fotela. To właśnie odpowiednio dobrana sofa i fotel stanowią centrum wypoczynku każdego salonu, gdzie, choć na chwilę można odciąć się od otaczającego nas świata. Fotel skandynawski jest bardzo specyficznym meblem, który jest projektowany w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi, jak największy komfort i wygodę. W zależności od modelu na rynku dostępne są modele, które są specjalnie wyprofilowane często z dodatkowymi podnóżkami w komplecie. 

 

Zakup fotela skandynawskiego przez internet

Fotel uszak jest dostępny w większości sklepów meblowych. Nie musimy jednak osobiście się do nich wybierać, aby kupić nasz wymarzony mebel. Fotel możemy dokładnie obejrzeć również online w sklepach internetowych. Sklep Edinos oferuje szeroki wybór foteli skandynawskich przez internet.

 

fotel skandynawski uszak

fotel uszak

Warto jednak podczas zakupu zwrócić uwagę na parametry produkty: wysokość, szerokość czy długość. Oglądając produkt na żywo, możemy bezpośrednio ocenić jego wymiary. Kupując online fotel, musimy użyć naszej wyobraźni. Ułatwieniem z pewnością są wizualizacje, które pokazują, jak dany produkt będzie się prezentował na tle określonej przestrzeni np. salonu. Warto też sprawdzić opinie na jego temat. Bardzo często użytkownicy umieszczają rzeczywiste zdjęcia fotela tuż po zakupie. To wszystko z pewnością pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

fotel skandynawski czarny
 

W przypadku gdy produkt nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Możemy skorzystać z prawa zwrotu, który jest przypisany do wszystkich zakupów przez Internet. Warunkiem jest jednak brak śladów użytkowania. Kupującego wiąże też określony termin. Zwrot jest możliwy w ciągu 14 dni od dnia otrzymania produktu. W niektórych przypadkach ten termin jest wydłużony. Np. w sklepie Edison.pl konsument może zwrócić zamówiony towar w przeciągu 100 dni od daty otrzymania zamówienia. Aby skorzystać z prawa zwrotu, należy przesłać wypełniony wzór oświadczenia na adres mailowy sklepu. Jestem jednak pewna, że zwroty foteli skandynawskich zdarzają się wyjątkowo rzadko.

fotel uszak żółty

 

Fotel uszak idealny dla całej rodziny

Fotel skandynawski z podnóżkiem rozkładany już od pierwszych chwil użytkowania staje się prawdziwym ulubieńcem wszystkich domowników. Jest niezwykle wygodny i praktyczny. To jeden z takich mebli gdzie nie tylko liczy się design i wygląd, ale również wygoda. Fotel uszak skandynawski bardzo często wybierany jest jako element wystroju pokoju dziecka. Kochają go młode mamy ze względu na wygodę podczas kamienia czy usypiania dziecka. Jest to o tyle ważne, że na tę czynność w pierwszych miesiącach życia poświęca się bardzo dużo czasu i energii.

Fotel uszak skandynawski z podnóżkiem sprawdzi się idealnie podczas relaksu po ciężki dniu pracy czy domowych obowiązków. Nic tak nie cieszy jak chwile z dobrą książką czy ulubionym serialem. W takim fotelu gorące kakao smakuje przepysznie.

 

Aranżacje wnętrzarskie z fotelem skandynawskim

Fotele skandynawskie zamiennie bardzo często nazywane są fotelami uszakami. A wszystko przez charakterystyczny wygląd. Konstrukcja fotela do złudzenia przypomina uszy, o które możemy się swobodnie oprzeć. Mimo że uszaki kojarzą się ze Skandynawią, tak naprawdę można je dopasować do różnych stylów w pomieszczeniu. Możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem fotela uszaka są praktycznie nieograniczone. Dostępne są modelu z podnóżkiem albo bez. 

Ciekawym rozwiązaniem jest też fotel uszak z regulowanym oparciem, który można rozłożyć nawet do pozycji leżącej. Wariacji kolorystycznych tak naprawdę nie ma końca. Dostępne są obicia w różnego rodzaju wzory, ale mimo to właśnie fotele w jednolitych kolorach cieszą się największym zainteresowaniem. Dodatkowo całość aranżacji możemy uzupełnić designerskimi poduszkami czy pledy.

Nie można też zwrócić uwagi na materiały, jakimi obite są fotele. Tkaniny mogą mieć różne właściwości, od tych plamoodpornych aż po wodoodpornych. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotele uszaki patchworkowe czy zamszowe. Bardziej wymagający mogą też pokusić się o zakup fotela w skórzanych obiciach, czy z pikowanymi elementami.

Niektórzy tak pokochali ten model fotela, że mają ich kilka w swoich domach i mieszkaniach. Jak już wcześniej wspominałam, sprawdzi się on idealnie zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju dziecka. Są też tacy, co nie wyobrażają sobie swojego domowego gabinetu bez tego fotela. Jedno jest pewne, fotel skandynawski skradł Wasze serca i jest to prawdziwy must have każdego modnego salonu.