Jaki prezent na Dzień Kobiet?


8 marca jest dniem szczególnym, kiedy to obchodzimy Dzień Kobiet. Trudno przejść obok niego obojętnie, gdy przypomina nam o nim nawet kartka z kalendarza. Chłopcy, mężczyźni, staży i młodzi pamiętają w tym czasie o swoich koleżankach, dziewczynach, żonach i kochankach. Nic w tym dziwnego bez kobiet nudno byłoby na świecie. Jak co roku pojawia się jednak istotny dylemat, jaki prezent na dzień kobiet kupić. Prezentujemy kilka niezawodnych pomysłów na każdą kieszeń.

Prezent na miarę potrzeb

Każda kobieta jest inna i ma inne wymagania, potrzeby. Trudno wskazać jedną propozycję, która sprawdzi się we wszystkich sytuacjach. Dużo zależy od wieku Pań, ich statusu społecznego czy łączącym nas relacji. W przypadku koleżanek z pracy bezapelacyjne na Dzień Kobiet sprawdzą się kwiaty. 8 marca królują tulipany, które są już pierwszymi zwiastunami wiosny. Cała paleta barw dostępna jest w kwiaciarniach. Można pokusić się na bukiety wielokwiatowe, z różnych gatunkowo kwiatów, albo zdecydować się na trwalszy kwiat doniczkowy. Panie docenią róże miniaturki, bratki czy bardzo modne ostatnio flowerboxy. Czerwone goździki i pończochy to miniony relikt PRL-u, więc lepiej z nich zrezygnować. Jedno jest pewne, nawet najbardziej zabiegani Panowie mogą podarować kwiaty swojej kobiecie, dzięki poczcie kwiatowej.

Kolejną uniwersalną propozycją są czekoladki. Mimo że większość Pań zarzeka się uparcie, że dba o linię, z pewnością w ten dzień pozwolą sobie na odrobinę przyjemności. Nie ma bardziej nic relaksującego w pracy nic odrobina słodyczy do porannej kawy. Decydując się na ten prezent, możemy liczyć, że my również zostaniemy poczęstowani. Pożytek z takiego prezentu będzie więc podwójny. Nie tylko spełnimy swoją powinność z okazji Dnia Kobiet, ale również sami otrzymamy coś słodkiego w zamian.

Idealny prezent na Dzień Kobiet

Idealnym prezentem jest taki, który pochodzi prosto z serca i jest wyrazem szacunku, pamięci. Wcale nie jest powiedziane, że musi być bardzo drogi, aby zadowolić tę drugą osobę. Czasami wystarczą zwykłe kartki na dzień kobiet. W sklepach znajdziemy ciekawe propozycje o oryginalnym designie. Warunek jest tylko jeden, nie ograniczajmy się jedynie zakupu i bezmyślnego podpisu. Ważna od samej kartki jest jej treść i sposób wręczenia. Wiele kobiet nie ludzi gotowych kartek z fabrycznie wydrukowaną tekstem. Warto samemu napisać kilka słów, które może nie będą wzniosłe, ale będą odzwierciedlały naszą osobę i indywidualność. Taki gest z pewnością zostanie doceniony. W Dniu Kobiet ważne są gest, a nie prezenty.

Dla kobiet, z którymi łączą nas bliższe relacje, możemy wybrać bardziej spersonalizowane prezenty. Świetnie sprawdzają się kubki, notatniki, kalendarze, gadżety kuchenne, akcesoria do rytuałów Spa. Dostępne są również spersonalizowane kosmetyki, kawy czy herbaty. Wybór upominków jest naprawdę bardzo duży. Zazwyczaj ich ceny nie przekraczają kilkudziesięciu złotych.  Idealny prezent na Dzień Kobiet możemy kupić, dysponując niewielkim budżetem.