Klasyczne perfumy dla kobiet


Wybierając perfumy, każda z pań kieruje się swoim własnym gustem i upodobaniami. Jednym podobają się słodkie, kwiatowe nuty innym korzenne aromaty, a jeszcze innym świeże cytrusowe zapachy. Wybór danego zapachu może być często uwarunkowany porą roku, dnia lub temperaturą panującą na zewnątrz. Jednak istnieją zapachy, które cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat, dlatego są one nazywane perfumami klasycznymi. Które flakoniki można zaliczyć do tej grupy?
 

Uwodzicielska kompozycja - Jil Sander No 4

Kolejny wspaniały, ponadczasowy zapach uwielbiany przez tysiące kobiet. Zapach można opisać jako ciepły i otulający. Kompozycja jest bardzo bogata, a dominują w niej nuty kwiatowe takie jak róża i goździk. Mocno wyczuwalne są także nuty śliwki i bobu tonka. Jednak nie jest to typowy słodki zapach. Da się w nim wyczuć szczyptę wytrawności, która nadaje mu sporo głębi. Często opisywany jest również jako kompozycja kwiatowo-orientalna, dlatego Jil Sander No 4 dostępny na perfumeria.pl/collections/jil-sander zajmuje miejsce na półce w tej właśnie kategorii. Sama Jil Sander określa te perfumy jako pełne zmysłowości i tajemniczości, które doskonale prezentują obraz współczesnej kobiety.


Kultowy zapach - Chanel No 5

O tych perfumach słyszał pewnie każdy. Wiele kobiet na całym świecie nie wyobraża sobie, by tego zapachu mogło zabraknąć w ich łazienkowej toaletce czy torebce. Nie jest to chwilowy krzyk mody. Zapach został stworzony wiele lat temu. Nuty zapachowe dominujące w tej mieszance to cytrusy, kwiaty oraz nuty cydru. Trzeba przyznać, że zapach jest dość mocny i intensywny. Uwielbiają go przede wszystkim kobiety silne i zdecydowane, które chcą prezentować się elegancko i z klasą. Chanel No 5 są doskonałe na każdą porę dnia, jednak najlepiej sprawdzają się wieczorem w połączeniu z szykowną sukienką i wyrazistymi ustami. Warto wspomnieć, że tej wspaniałej mieszanki zapachowej używała sama Coco Chanel.


Wyrafinowane nuty zapachowe - Giorgio Armani Si

Tworząc listę kultowych perfum, nie sposób pominąć Armaniego. Si to wyjątkowy zapach zamknięty w pięknym, minimalistycznym flakonie. Cechuje się zmysłowością i wyrafinowaniem. Z łatwością można wyczuć w nim nuty czarnej porzeczki, frezji czy róży. To propozycja na wyjątkowe okazje, ale również do stosowania na co dzień. Kobieta pachnąca taką kompozycją z pewnością zachwyci otoczenie swoim wdziękiem i elegancją. W pierwszym kontakcie z tym zapachem nie sposób odnieść wrażenia, że jest on nieco słodkawy, pudrowy i bardzo intensywny. Jednak z każdą chwilą staje się lżejszy, a nawet owocowy. Po kilku godzinach wyczuwane są nuty drzewne i korzenne.