Gryzmołki Angielski od Kapitan Nauki


Nauka języka obcego może nastręczać trudności zwłaszcza małym dzieciom, które na co dzień nie mają kontaktu z językiem obcym. Na szczęście poszukuje się coraz to nowszych metody nauki, pomagających dziecku oswoić się z nowymi słowami w innym języku. Cieszę się, że powstają różne publikacje i gry, które łączą zabawę z nauką. Dzięki temu dziecko podchodzi do nauki w sposób swobodny. I właśnie dlatego powstały Gryzmołki Angielski od Kapitan Nauka.
 
Gryzmołki Angielski to pakiet zagadek, które mają na celu wspomóc dziecko w początkowym etapie nauki języka angielskiego. W zestawie znajduje się 30 kolorowych, usztywnianych kart. Na każdej karcie mamy po 2 zadania. Karty są dwustronne. Częścią pakietu jest również flamaster suchościeralny. 
 Zakres materiału dostosowany jest do możliwości intelektualnych dziecka w wieku 3-6 lat. Poznajemy zwierzęta, cyfry, litery alfabetu, nazwy obiektów (restauracja, kościół, szkoła, stacja), pojazdy, nazwy warzyw, owoców, kolory, kierunki, figury, nazwy członków rodziny czy części ubrań. To są podstawy, które dziecko powinno znać w przedszkolu, pierwszej klasie szkoły podstawowej. Nie jest to jednak sucha teoria. Kolorowa grafika ułatwia zapamiętywanie treści. Polecenia są podane w języku polskim. Rozwiązywanie zadań wymaga pomocy osoby dorosłej. Aby nauka była efektywna, rodzic musi czytać polecenia, tłumaczyć zwroty i podawać wymowę. Zadania są jednak na tyle angażujące i ciekawe, że już najmłodsze dzieci chętnie sięgają po tego typu zadania.
 


 
Tego typu zadania mają jeszcze jedną ogromną zaletą. Dziecko ćwiczy nie tylko podstawowe słownictwo, pamięć, ale również spostrzegawczość. Zadania są więc ogólnorozwojowe. Dzięki temu, że trzeba wykorzystać flamaster - coś połączyć, narysować, poprawić, mamy możliwość ćwiczenia z dzieckiem motoryki małej, prawidłowej koordynacji oko ręka. Takie ćwiczenia przełożą się w późniejszym czasie na umiejętność prawidłowego trzymania długopisu, ołówka oraz ładnego pisania. 
 


Po raz kolejny nie zawiodłam się na Kapitanie Nauka. Pakiet wydany jest z najwyższą starannością, a treści są wysokiej jakości. Odpowiednio dostosowane do wieku i zainteresowań małego dziecka. Serdecznie polecam. Zadania przeznaczone są do użytku wielokrotnego. Wystarczy, że suchą ściereczką zetrzemy pozostałości mazaka. Karty mogą być używane przez kilkoro dzieci, co jest szczególnie ważne w przypadku rodzeństwa. Kompaktowy rozmiar sprawia, że Gryzmołki możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Świetnie sprawdzą się podczas podróży czy weekendowego wypadu za miasto. 
 
* Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Kapitan Nauka