Co to jest malowanie po numerach - 8 powodów, dla których warto spróbować malować po numerach

malowanie po numerach

Wiele osób posiada zmysł twórczy, jednak nie ma odwagi, aby rozpocząć przygodę z malarstwem. U wielu wciąż pokutuje przekonanie, że to zajęcie jest dość kosztowne, zwłaszcza że wymaga posiadania środków finansowych potrzebnych do zapisania się na profesjonalny kurs. Wizja samodzielnego namalowania obrazu jest jednak bardzo pociągająca, zwłaszcza gdy dysponuje się dużą ilością wolnego czasu. Malowanie po numerach pozwala na spełnienie marzeń przy niewielkim nakładzie finansowym. Sprawdźmy, co to jest malowanie po numerach i dlaczego warto go spróbować.
 

Malowanie po numerach – co to jest?

Malowanie po numerach to nietypowa technika malowania obrazów farbami akrylowymi, po polach, które zostały zaznaczone numerkami na płótnie. Do zestawu zostały dołączone farby, płótno bez ramy lub płótno naciągnięte na ramie, pędzle oraz wzornik, przedstawiający efekt. Jeśli dedykowane pola pokryjemy specjalnie wyznaczonym kolorami farby, otrzymany gotowy obraz. Zestawy posiadają różne poziomy trudności. Na początku przygody warto wybrać bardzo łatwy zestaw, aby poznać samą technikę malowania. Malowanie po numerach przypomina trochę każdemu dobrze znane z dzieciństwa kolorowanki. Z tą różnicą, że musimy się ściśle stosować do zamieszczonej instrukcji. Nie możemy dowolnie malować obrazu, ale według pobranych oznaczeń po numerach.
 

Dlaczego warto malować po numerach?

1. Korzystaj z gotowego zestawu

Rozpoczęcie przygody z malowaniem bywa frustrujące, zwłaszcza gdy na początku musimy zacząć od kompletowania wszystkich potrzebnych rzeczy. Wiąże się to z robieniem czasochłonnych zakupów i składaniem zestawu do malowania. A to tylko początek drogi. Będziemy musieli przecież mieszać farby, dobierać odpowiednio kolory, zanim użyjemy je do malowania. Wiele osób zniechęca się, gdy zauważa, że wcale nie jest tak prosto samodzielnie dobrać odpowiedni rozmiary pędzla czy kupić dobrej jakości płótno.

Decydując się na malowanie po numerach otrzymujemy kompletny zestaw gotowy do użytku. Nie musimy biegać po sklepach. Będziemy mieli pod ręką wszystko, czego potrzebujemy. Mało tego, dzięki załączonemu wzornikowi jeszcze przed rozpoczęciem malowania zobaczymy jak po skończonej pracy, będzie wyglądało nasze dzieło. Wystarczy, że będziemy stosować się po wskazówek i używać określonych farb podczas malowania. Pędzle zostały dobrane w taki sposób, żeby uprościć nam pracę. W ten sposób oszczędzamy swój czas i nerwy. Ograniczamy również do minimum ryzyko niepowodzenia.

2. Maluj bez względu na posiadanie doświadczenie malarskie

Malowanie po numerach na płótnie sprawdzi się zarówno u osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z malowaniem, jak i w przypadku doświadczonych artystów. Malowanie po numerach jest więc bardzo uniwersalne. Tutaj talent schodzi na drugi plan. Liczy się precyzja i cierpliwość. Malujesz kiedy chcesz. Możesz przeznaczyć na to zajęcie kilka minut czy nawet kilka godzin, zwłaszcza jeśli decydujesz się na obraz o znacznym rozmiarze. Zawsze otrzymujesz gwarancję powodzenia. Warunek jest jeden – musisz stosować się do oznaczeń i dokładnie nanosić poszczególne kolory farby.
 

Zestaw dla początkujących dedykowany jest każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z malarstwem. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu bądź zwyczajnie nie chcemy się za bardzo wysilać, to warto wybrać właśnie taki produkt. Obrazy dobrane są w taki sposób, że będą odpowiednie dla osoby początkującej, osoby starszej czy nawet dziecka. Wysoki poziom trudności idealnie sprawdzi się w przypadku doświadczonych malarzy, którzy szukają nowych wyzwań. Cały obraz będzie składał się z dużej ilości drobnych pól do pomalowania, to oznacza, że nad płótnem trzeba będzie spędzić dużo więcej czasu niż w przypadku wersji podstawowej.

3. Ucz się profesjonalnego malowania

Namalowanie profesjonalnego obrazu wymaga od artysty posiadania określonych umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność tonowania kolorów. Barwa i odcień w malarstwie mają ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chcemy uzyskać harmonijną całość i sprawić by obraz był przyjazny dla oka. Źle użyte kolory mogą męczyć oczy i sprawić, że obraz będzie chaotyczny. Jeśli nie potrafisz właściwie łączyć ze sobą kolorów, warto więc zacząć od malowania po numerach. To na początku uzmysłowi Ci, jak ważny jest kontrast oraz nasycenie barw.

4. Maluj zespołowo

Malowanie po numerach to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu we dwoje. Nic nie łączy tak jak wspólny cel. Zespołowa praca nad obrazem pomoże w zaciśnięciu relacji. Niezbędna może okazać się również konieczność szukania kompromisu. To doskonały prezent na rocznicę ślubu czy podarunek dla przyjaciół.
 

5. Rozwijaj kreatywność

W https://www.zuty.pl/sklep/ znajdziemy bardzo różne zestawy do malowania po numerach, które pozwolą eksperymentować i uczyć się nowych stylów. Każdy nowy obraz rozwija wyobraźnię i zdolności twórcze. Opanowanie sztuki malarskiej to przecież kwestia ćwiczeń. Możesz malować wszystko: zwierzęta, kwiaty, rośliny, krajobrazy, miasta, abstrakcie, jedzenie, a nawet dziecięce motywy i ludzi. Możesz też stworzyć samodzielnie obraz na wzór dzieła znanego artysty: Vincentego van Gogha, Josefa Lada, Pablo Picassa czy Claude Moneta. Wszystko zależy od ciebie i tego, jaki stopień trudności wybierzesz.

6. Zrelaksuj się

Stres dopada każdego. Brak odpoczynku skutkuje frustracją, zniechęceniem czy wypaleniem. Czasami wystarczy jednak na chwilę oderwać się od szarej codzienności, aby zupełnie inaczej spojrzeć na swoje życie. Aby malować po numerach, nie trzeba wcale być wielbicielem malarstwa. Ta forma spędzania czasu pozwala na czerpanie radości i zapewnia chwilę wyciszenia po ciężkim dniu pracy. Co więcej, odpowiednie dobieranie kolorów pozwoli skutecznie odprężyć się i złapać oddech. Jeżeli więc mamy trudności z odnalezieniem wewnętrznej równowagi, warto sięgnąć po zestaw do malowania, aby zapewnić sobie długie godziny relaksu.

7. Podaruj niezapomniane chwile

Malowanie po numerach to doskonały pomysł na prezent. Nie musisz tracić czasu na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu idealnego prezentu. Zakupy zrobisz wygodnie w zaciszu swojego domu. Jeśli więc chcesz ofiarować rodzinie bądź przyjaciołom wspaniałe chwile aktywności twórczej, malowanie po numerach będzie idealne. Co więcej, możesz zamówić obraz z własnego zdjęcia i namalować to co będzie Ci się podobało najbardziej. Z pewnością taki prezent docenią pary na rocznicę ślubu, związku czy osoby na emeryturze z dużą ilością czasu wolnego.

8. Buduj poczucie wartości

Wiele osób ma problemy z akceptowaniem siebie. Czują się bezwartościowe, nieatrakcyjne i nic nieumiejące zrobić. To naturalne, że chcemy lubić siebie, być szanowani czy doceniani. Często jednak okazuje się to trudne do osiągnięcia. Musimy więc uczyć się wierzyć w siebie, rozwijać i pielęgnować samoakceptację. Warto zacząć od poznawania swoich reakcji, uczuć oraz emocji. Nic tak nie wycisza i pozwala się skoncentrować nad sobą jak zajęcie kreatywne. Warto wyznaczać sobie jakieś cel. Dążenie do jego realizacji, świadomy wybór rozwijają w człowieku poczucie zdolnym do prowadzenia satysfakcjonującego życia. Jeżeli nasze życie ma cel i robimy wszystko, aby to osiągnąć to działa bardzo motywująco. Dzięki malowaniu po numerach otrzymujemy piękne dzieło będące zwieńczeniem naszych starań i pracy. Wykonamy ciężką pracę, za którą zostaniemy nagrodzeni.