Lodówka turystyczna - jaką wybrać?

Lato to czas kiedy więcej podróżujemy i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jest bardzo gorąco, zwłaszcza w samochodzie. Bardzo trudno więc przewozić żywność bez strachu, że zwyczajnie się ona popsuje. Idealnym rozwiązaniem jest lodówka turystyczna, która ułatwi przechowywanie żywności w odpowiedniej temperaturze mimo panujący trudnych warunków na zewnątrz. Wiele osób nie wyobraża sobie korzystania z lodówki turystycznej na wakacjach czy podczas wypadu na dłuższe zakupy do miasta. Jaką lodówkę warto wybrać, aby spełniała swoją rolę? 
 

Rodzaje lodówek turystycznych

Na rynku możemy wyróżnić tak naprawdę tylko dwa rodzaje lodówek turystycznych. Pierwszy to model na wkłady mrożące, drugi to natomiast lodówki elektryczne. Lodówka turystyczna na wkłady nie potrzebuje żadnego zasilania, dzięki temu możemy z niej korzystać praktycznie wszędzie. Sprawdzi się idealnie na terenie, na pikniku czy wycieczce poza miasto. Niska temperatura utrzymywana jest dzięki specjalnym wkładom mrożącym. Ścianki są odpowiednio wyizolowane styropianem bądź pianką poliuretanową, tak że gorąco nie dostaje się do środka. Lodówki turystyczne na wkłady są bardzo lekkie. Różnią się między sobą posiadaną pojemnością, która określana jest w litrach.

Należy jednak pamiętać, że wkłady obniżają temperaturę w środku tylko do określonej wartości, zazwyczaj do ok. 12 ° C. Im więcej czasu upływa, tym temperatura powoli się podnosi. Nie jest to wiec rozwiązanie do dużą ilość czasu. Warto wówczas pomyśleć o lodówce elektrycznej. Urządzenie może być stosowane jako lodówka samochodowa bądź kompresorowa. Lodówka musi być podłączona do gniazdka elektrycznego lub zapalniczki samochodowej. Ten rodzaj jest bardziej wydajniejszy i pozwala na zachowanie stałej temperatury przez dłuższy czas.

Na uwagę również zasługują modele, które łączą ze sobą cechy lodówki na wkłady z modelem elektrycznych. Można kupić taki produkt, który jest zasilany elektrycznie i jednocześnie posiada miejsce na wkłady mrożące.

Pojemność lodówki turystycznej

Kupując lodówkę, musimy również zadecydować o jej wielkości. Biorąc pod uwagę pojemność, możemy podzielić produkty na 4 grupy:
  • małe lodówki – pojemność do 10 litrów;
  • modele o pojemności od 11 do 20 litrów,
  • urządzenia od 21 do 35 litrów;
  • bardzo pojemne lodówki powyżej 36 litrów.
Głównym kryterium powinno być to co chcemy przewozić – przechowywać. Zakup lodówki turystycznej to inwestycja na długie lata, warto ją dobrze przemyśleć, aby potem nie żałować.