Rodzaje hulajnóg dla dzieci


Hulajnoga, zaraz po rowerze, to jeden z najpopularniejszych sprzętów sportowych, jakie rodzice kupują swoim dzieciom. Aktywność na świeżym powietrzu jest przecież niezbędna do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego naszych pociech. Wybór hulajnogi tylko z pozoru jest prosty. Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów hulajnóg. Omówmy te najważniejsze. 
 
Nauka jazdy na hulajnodze nie powinna prawić dziecku najmniejszego problemu. Pod warunkiem oczywiście, że doskonale dobierzemy sprzęt do jego potrzeb. Naturalnym jest fakt, że maluszek będzie potrzebował innego modelu, niż starsze dziecko. 
 
Rodzaje hulajnóg:
  • hulajnoga dwukołowa – to jeden z najbardziej powszechnych modeli, składa się tylko z dwóch kółek. Jedno jest z przodu, drugie z tyłu. Ten sprzęt sprawdzi się idealnie w przypadku starszych dzieci, które potrafią właściwie balansować swoim ciałem, nie tracąc przy tym równowagi. 
  • hulajnoga trójkołowa – występuje w dwóch wariantach. W pierwszym dwa koła znajduje się z przodu a trzecie z tyłu. W drugim jest zupełnie na odwrót, to z tyłu znajduje się para kół. To idealny rodzaju hulajnogi dla dziecka, które dopiero co rozpoczyna swoją przygodę ze skatingiem. Hulajnoga jest bardziej stabilna w porównaniu z modelem dwukołowym. Dziecko ma większą stabilność, a co za tym idzie równowagę. - Hulajnoga składana - przeważnie hulajnoga dwukołowa posiada możliwość składania. Złożeniu ulega kierownica oraz same uchwyty. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt łatwo się przechowuje. Zajmuje mało miejsca. Sporo modeli posiada specjalny pas na ramię, który znacznie ułatwia przenoszenie sprzętu. Wart zapytać sprzedawcę, czy modeli dwukołowy posiada dodatkową cechę - możliwość składania.
 

  • hulajnogi wyczynowe – ten model kochają nastolatki, którym zależy na mocniejszych wrażeniach. Korzystając z hulajnogi, wykonują różnego rodzaju triki i ewolucje. Pojazdy wyczynowe są bardzo wytrwałe, ale są dużo droższe od zwykłych hulajnóg.
  • hulajnoga elektryczna – zdecydowanie przeznaczona jest dla starszych dzieci, czy nastolatków. Niektóre modele pozwalają osiągnąć prędkość nawet 30 km\na godzinę. Działanie hulajnogi opiera się na specjalnym silniku. Chcąc wprawić urządzenie w ruch, nie trzeba używać mocy swoich własnych mięśni. Hulajnoga elektryczna bardzo często posiada dwa boczne lusterka pozwalające na obserwację terenu z tyłu podczas jazdy. Taką hulajnogą można jeździć również po chodnikach, co znacznie ułatwia przemieszczanie. Dzięki małej masie pojazdu oraz możliwości składania sprzętu hulajnogę można zabrać wszędzie ze sobą.