Meble ogrodowe z technorattanu czy drewna?

Ogród od zawsze kojarzył się ze strefą relaksu, gdzie można spokojnie odpocząć, wypić kawę. Nieodzownym jego elementem są meble ogrodowe, które pełnią funkcje nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Nie można zapomnieć o trwałości. To, z jakiego materiału zostaną wykonane meble, będzie zależała ich trwałość. Dobrze gdy meble posłużą nam na kilka sezonów. Sprawdźmy, co wybrać do ogrodu nowoczesne meble z technorattanu, czy klasyczne meble drewniana.

Meble ogrodowe technorattanowe

Technorattan jest tworzywem sztucznym, który przypomina plecionkę. Stanowi on sztuczną imitację naturalne rattanu, z tym że jest od niego o wiele wytrzymalszy. Technorattan odznacza się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy promienie słoneczne. Takie meble idealnie sprawdzają się nie tylko w ogrodzie, ale również nad wodą czy przy basenie. Szybko wysychają, bez ryzyka, że się zniszczą po kontakcie z wilgocią. W zależności od potrzeb możemy kupić całe zestawy ogrodowe lub pojedyncze elementy: stół ogrodowy technorattan z blatem z hartowanego szkła, fotele, krzesła technorattanowe, sofę technorattan czy pufę technorattanową. Oprócz standardowych mebli ogrodowych do dyspozycji mamy również donice oraz skrzynie wykonane właśnie z tego materiału. Zestaw mebli ogrodowych technorattan prezentuje się niezwykle efektownie, zapewniając wysoki komfort podczas wypoczynku. Cała aranżacja ogrodu zostanie uzupełniona w elegancki i ekskluzywny sposób. 

 

 

Meble ogrodowe drewniane 

Drewno jest od wieku znanym surowce. Urzeka swoją naturalnością. Meble wykonane z drewna odznaczają się wysoką trwałością, pod warunkiem, że zostaną poddane impregnacji. Farba z mebli drewnianych pod wpływem działania czynników atmosferycznych ulega z czasem odbarwieniu i łuszczeniu. Drewna cały czas pracuje, wysycha czy pęcznienie w zależności od wilgotności powietrza. Jeśli chcemy, aby meble ogrodowe drewniane służyły nam długi czas, musimy stale poddawać je konserwacji. Po jednym, czy dwóch sezonach, może zajść konieczność ponownego malowania drewnianych elementów. 

Obecnie na rynku możemy kupić meble ogrodowe, które łączą ze sobą różne surowce takie jak: drewno czy metal. Drewno w połączeniu z żeliwnymi elementami nie tylko wygląda bardziej okazale, ale również jest bardziej wytrzymałe od samego drewna. Uzyskujemy zarówno nowoczesny, jak i klasyczny design.