Jeszcze o Paddingtonie Micheal Bond


Wszyscy kochają misie zarówno te naturalnie występujące w przyrodzie, jak i te wykonane z miękkiego pluszowego materiału, czy te na szklanym ekranie. W Polsce dużą popularnością cieszą się przygody Misia Puchatka czy Misia Uszatka. Serial animowany Masza i Niedźwiedź stał się prawdziwym hitem już od pierwszego odcinka. Kolejnym misiem, którego warto pokochać jest Miś Paddington. W książce Jeszcze o Paddingtonie Michaela Bonda możemy przeczytać o jego niezwykłych przygodach. 
 
Książka Jeszcze o Paddingtonie Michaela Bonda jest częścią serii opowiadań. Zostały wydane również książki Miś zwany Paddington czy Paddington daje sobie radę. Głównym bohaterem jest tytułowy Paddington – miś, który przybywa do Londynu z Peru. Rodzina Brown znajduje misia na peronie z tabliczką „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem” i postanawia się nim zaopiekować, co skutkuje wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami. O tym wszystkim dowiadujemy się w pierwszej części, która skradła nasze serca. 
 

Druga jest kontynuacją i jest do niej bardzo podobna. Tym razem również na nas czekały niesamowite historie, które zaskakiwały, bawiły, a niekiedy rozczulały. Miś Paddington na dobre zadomowił się u Brownów. Już było wiadomo, że zostanie u nich na zawsze. Konieczne jednak było wprowadzenie pewnych zmian. Miś nie miał swojego pokoju, nadal zajmował pokój gościnny, który musiał zwalniać za każdym razem, gdy przyjeżdżali gości do Państwa Brownów. Brakowało też wspólnego zdjęcia całej rodziny. Obecność Misia w domu znowu nieźle zamiesza w życiu całej rodziny. Mimo to będą oni szczęśliwy w jego towarzystwie.

Każda z opowieści jest ciekawa, nasycona pozytywnymi emocjami. Wpadki bohatera do złudzenia przypominają pewne dziecięce zachowania, które bardzo często mają poważne konsekwencje. Może dlatego dzieci tak chętnie słuchają o przygodach misia. Jestem pewna, że książkę pokochają zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy. Taka mądra i zabawna lektura z pewnością powinna znaleźć się na półce w pokoju każdego dziecka. 
 
* wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Znak