Płyn micelarny - podstawa prawidłowego demakijażu twarzy

 

Piękna i zdrowa cera to coś, do czego dążymy w codziennej pielęgnacji. Bez odpowiedniego demakijażu nie możemy liczyć na poprawę stanu skóry. Zanieczyszczenia utrzymujące się na jej powierzchni mogą doprowadzać do powstawania zaskórników, niedoskonałości i podrażnień. Dlatego tak ważne jest, by pod koniec dnia przeprowadzić dokładny, prawidłowy demakijaż twarzy. 

Na rynku znajdziemy wiele produktów służących do oczyszczania twarzy z pozostałości kosmetyków kolorowych. Mleczka, pianki oraz żele dobrze ściągną makijaż, jednak mogą okazać się zbyt inwazyjne dla wrażliwej cery, skłonnej do podrażnień. Dobrą alternatywą jest płyn micelarny. Nie narusza bariery lipidowej skóry, a jednocześnie skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Jak działa płyn micelarny?

Po całym dniu na twarzy osiadły różne rodzaje zanieczyszczeń - kurz, smog, sebum i resztki makijażu. Jedne z nich lepiej rozpuszczają się w wodzie, inne - w oleju. Płyn micelarny łączy w sobie wszystkie składniki, które pozwalają na szybkie oczyszczenie twarzy bez mocnego pocierania czy używania wody. Kosmetyk zawiera micele - specjalne drobinki przyciągające wszystkie zanieczyszczenia. Przyciąga je do siebie niezależnie od tego, czy bardziej lubią się z wodą, czy z olejem. W efekcie już po chwili pozbędziemy się resztek nawet wodoodpornego makijażu.

Dlaczego warto stosować płyn micelarny?

Kosmetyk nadaje się zwłaszcza dla cery wrażliwej i przesuszonej. Formuła płynu micelarnego sprawia, że nie narusza on ochronnej warstwy hydrolipidowej. Ściąga z twarzy tylko nadmiar sebum, pozostawiając cerę gładką i oczyszczoną. Zapomnij o uczuciu ściągnięcia i dyskomforcie.

Płyn micelarny Paese dodatkowo dba o skórę twarzy, łagodząc podrażnienia i likwidując zaczerwienienia. To doskonały kosmetyk do cery wrażliwej czy alergicznej. Spośród wszystkich dostępnych na rynku środków do demakijażu, płyny micelarne są zdecydowanie najłagodniejsze. Jednocześnie cechują się świetną skutecznością.

W jaki sposób wykonać prawidłowy demakijaż twarzy?

Nawet najlepszy kosmetyk nie pomoże, jeśli będziemy korzystać z niego w nieprawidłowy sposób. Prawidłowy demakijaż twarzy powinien odbywać się w następujący sposób:

- Zwilż wacik odrobiną płynu micelarnego i delikatnie oczyszczaj twarz, dopóki nie zauważysz już resztek makijażu na płatku kosmetycznym.

- Zastosuj podwójne oczyszczenie z pomocą żelu lub innego ulubionego środka do mycia cery. Dzięki temu upewnisz się, że skóra jest naprawdę czysta i ułatwisz wnikanie składników aktywnych kosmetyków, których używasz wieczorem.

- Zastosuj tonik lub od razu nałóż krem na noc.

Choć płyn micelarny Paese doskonale nadaje się jako końcowy etap pielęgnacji (nie wymaga zmywania ani użycia wody), zawsze warto pójść o krok dalej i dać skórze to, czego bardzo potrzebuje. Codzienna troska i dbanie o cerę przełoży się na jej odświeżony, piękny wygląd.

W ofercie sklepu Paese znajdziesz płyn micelarny z D-Pantenolem, który dodatkowo łagodzi podrażnienia. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do codziennej pielęgnacji. Zapraszamy do obejrzenia naszego asortymentu - zadbaj o prawidłowy demakijaż twarzy z Paese!