Perfumy z kadzidłem

Woń kadzidła większości osób kojarzy się przede wszystkim z obrzędami religijnymi. Jest orientalna, tajemnicza. Zwolennikom oryginalnych zapachów kadzidło przywodzi na myśl również piękne perfumy. Idealnie sprawdzają się one jesienią i zimą. Kadzidło jest bowiem niezwykle aromatyczne, mocne, ciężkie i otulające. Zobacz, czym dokładnie pachnie kadzidło w perfumach? 

Czym jest kadzidło w perfumach?

Kadzidło w branży perfumeryjnej znane jest jako olibanum. Jest to gumożywica pozyskiwana z drzewa kadzidłowca, z naturalnych wycieków kory tego drzewa lub poprzez jej nacinanie. Te zabiegi pozwalają na wydostanie płynu żywicznego, który po czasie utwardza się i przypomina niewielkie grudki. Kadzidło w tej formie od wieków wykorzystywane jest jako aromat do obrzędów religijnych, a także w perfumach. W tych ostatnich pojawia się on jako olejek kadzidłowy, który pozyskuje się metodą destylacji z parą wodną.


Jak pachnie olejek kadzidłowy?

Zapach olejku kadzidłowca tworzy aromat terpentynowy i cytrynowy. Połączenie tych nut sprawia, że perfumy z kadzidłem są tymi nastrojowymi, wyrazistymi, oryginalnymi. Tym znajdującym się na perfumeria.pl/collections/givenchy jak np. perfumy Givenchy nie można też odmówić elegancji i szykowności. Takie propozycje jak Givenchy Pour Homme pasują zarówno do wieczorowych kreacji, jak i stylizacji na co dzień. Po perfumy z kadzidłem sięgać mogą i kobiety, i mężczyźni. Światowe domy perfumeryjne tworzą też perfumy z kadzidłem z kategorii unisex.

Jakie są najpopularniejsze perfumy z kadzidłem?

Za pierwsze perfumy z kadzidłem uważa się zapach Incence od Normy Kamali. Pojawiły się one na rynku w 1983 roku i to właśnie wtedy ten zapach zyskał na popularności. Przez ponad 30 lat oferta zapachów kadzidłowych znacznie się powiększyła. Nowe kompozycje pojawiają się niemal co roku. Przykładem takich są nie tylko oryginalne zapachy od Givenchy, ale i np. Gucci by Gucci pour Homme. Olibanum pojawia się w nich w nucie bazy, gdzie łączy się z paczulą, ambrą, żywicą i skórą. Pozostałe aromaty tych perfum to bergamotka, cyprys, fiołek, tytoń i jaśmin.


Panie, które chciałyby zaprosić do swojej kosmetyczki perfumy z kadzidłem, sięgnąć mogą natomiast po Halle Berry – Halle. Zaraz po ich otwarciu wyczuwalna jest mieszanka liści figowca, gruszki i sycylijskiej bergamotki. Po kilku minutach do głosu dochodzi hibiskus, mimoza i frezja, kadzidło połączone z bursztynem, piżmem i sandałowcem to nuta bazy, wyczuwalna na samym końcu i utrzymująca się przez długie godziny na skórze. 

 * materiał sponsorowany