Piórnik dla dziewczynki – przegląd najlepszych modeli


Piórnik dla dziewczynki powinien charakteryzować się ciekawym designem, ale również być praktyczny. Zbyt duży czy ciężki może tylko niepotrzebnie obciążać plecak. Wybór nie jest łatwy, zwłaszcza że możemy kupić piórniki tuby, saszetki, piórnik z wyposażeniem lub bez. Razem z córką wybraliśmy idealny piórnik dla dziewczynki do pierwszej klasy. To nasz już drugi model więc wiedzieliśmy czego od niego oczekiwać. Poniżej nasz przegląd najlepszych modeli piórników w ramach powrotu do szkoły.
 

Piórnik dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę

Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy patrzymy na piórnik to jego wygląd. Wybierając piórnik dla dziewczynki, tym bardziej musimy zwrócić uwagę na jego design. Musi być modny, efektowny, ale przede wszystkim dobrze wykonany. Musimy pamiętać, że przyjdzie mu przeżyć różne ekstremalne sytuacje. Nie raz spadnie na podłogę, siłą zostaną z niego wyciągnięte przybory w pośpiechu lub zwyczajnie zostanie poplamiony. Złej jakości produkt szybko się rozleci, puszczą szwy i całość będzie wyglądać bardzo nieestetycznie. Jakość powinna iść przed ceną, która nie zawsze jest miarodajna. Warto zastanowić się również nad kolorem. Jaskrawe modele przyciągają wzrok, są bardzo dziewczęce, ale nie zawsze są praktyczne. Na jasnym różowym szybko zauważymy oznaki użytkowania czy ślady flamastra, czy długopisów. Trzeba będzie częściej prać piórnik. Ciemniejszy kolor jest praktyczniejszy. 

piorniki dla dziewczyn
 

Jaki piórnik dla dziewczynki do pierwszej klasy?

Kupując piórnik po raz pierwszy, tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać. Naszym pierwszym wyborem był piórnik tuba. Moja córka korzystała z niego po przedszkolu. Podczas zakupu kierowałam się wówczas tylko wyglądem i impulsem chwili. Wcale nie miała w planach kupowania piórnika, ale on tak pięknie wyglądał, że kupiłam go podczas zakupów w markecie. Niestety to był duży błąd, bo ten model jest mało praktyczny. W pierwszej klasie na pewno nie sprawdziłby się. Piórnik tuba zawiera tylko jedną zbiorczą przegrodę. Owszem jest mały, na pewno nie obciążałby plecaka, ale utrudnia korzystanie z przyborów szkolnych. Wszystko jest zmieszane, znalezienie idealnej kredki czy ołówka wymaga szperania i ciągłego przesuwania innych elementów. To zabiera czas i nie jest z pewnością komfortowe. A w pierwszej klasie nie tylko mamy plastykę, ale też sporo zadań w ćwiczeniach, które wymagają kolorowania. 
 
 
Więc jeśli chcecie tego oszczędzić swojemu dziecku, wybierzcie inny model. Jaki piórnik dla dziewczynki do pierwszej klasy wybrać? Polecam saszetkę, piórnik pojedynczy oraz podwójny. Komorowe piórniki rozkładane zasuwane na suwak mają miejsce na przybory po obu stronach. Dziecko z łatwością znajdzie potrzebną rzecz, bo wszystko jest uporządkowane. Saszetka usztywniana będzie nie tylko mała, zgrabna, ale również będzie posiadała dodatkową klapkę z miejscem na przybory piśmiennicze oraz kieszonkę siateczkową zapinaną na zamek błyskawiczny. Gwarantuję, że wasza córka będzie zachwycona tym modelem. 


Piórnik dla dziewczynki z wyposażeniem – polecane modele

Jeśli chcemy oszczędzić sobie oddzielnego kupowania przyborów szkolnych i piórnika, warto od razu zaopatrzyć się w piórnik z gotowym wyposażeniem. Kupując zestaw, zyskujemy pewność, że wszystko spokojnie się w nim zmieści, a poszczególne przybory będą współgrały ze sobą, pod względem koloru czy marki. Od razu mamy wszystko ładnie porozkładane. Wszystko będzie wyglądało estetycznie i ładnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że co znajduje się w środku. Podstawą są: flamastry, kredki, ołówki, długopisy, nożyczki oraz takie akcesoria jak: gumka do ścierania, temperówka czy zestaw geometryczny.

Piórnik dla dziewczynki bez wyposażenia – polecane modele 

 
piornik dla dziewczynki bez wyposażenia
 
 
piórnik dla dziewczynki do pierwszej klasy

Piórnik bez wyposażenia są dużo tańsze od tych z gotowym wyposażeniem. Możemy samodzielnie skompletować wszystkie potrzebne akcesoria. Jest to ważne w sytuacji, gdy mamy zastrzeżenia co do gotowych zestawów. Wiemy na przykład, że nasza córka lubi pisać konkretną marką długopisów czy ołówków, a w gotowym zestawie są inne modele. Nie zawsze gotowe wyposażenie piórnika jest dobrej jakości. Jeśli kupimy piórnik od nieznanej marki, niestety możemy być zawiedzeni jakością dołączonych akcesoriów. Zakup piórnika bez wyposażenia niweluje ryzyko zakupu niewłaściwym przyborów. Musimy tylko sprawdzić, czy poszczególne elementy zmieszczą się w nim. Podczas kompletowania wyposażenia warto też pamiętać o zakupie flamastrów zmywalnych. W sytuacji, gdy piórnik się pobrudzi, z łatwością usuniemy ich pozostałość. Ważny jest dobór linijki o odpowiedniej długości. Pamiętając o tym, na pewno kupimy idealny piórnik dla dziewczynki.