Jak dbać o cerę wrażliwą?


Coraz więcej polek deklaruję, że posiada cerę delikatną o dużym stopniu wrażliwości. Wśród tych kobiet jestem również i ja. Naturalnie pojawia się więc pytanie, jak dbać o cerę wrażliwą? Środowisko naturalne, odżywianie czy używane kosmetyki nie pozostają bez wpływu na naszą delikatną skórę. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, używanie właściwych kosmetyków - kremów, mleczek oczyszczających czy innych produktów. Sprawdźmy!

Wymagająca skóra wrażliwa na co dzień

Cera wrażliwa charakteryzuje się określonymi cechami, objawami. Posiada skłonność do łatwego podrażniania. U mnie szczególnie jest to widoczne, gdy użyje niewłaściwych kosmetyków, z dużą ilością substancji zapachowych, konserwantów czy alkoholu. Inni obserwują również zaczerwienienie czy pieczenie. Niekiedy może nastąpić dodatkowa reakcja w postaci świądu czy wysypki. Ale nie tylko kosmetyki mają wpływ na skórę wrażliwą. Taki sam efekt może przynieść nadmiar promieniowania UV czy gwałtowna zmiana temperatury, zwłaszcza zimą, gdy na dworze mróz i śnieg. Również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie sprzyja tego rodzaju cerze. Nie bez znaczenia pozostaje odżywianie, a zwłaszcza obecność potraw pikantnych w diecie, które mogą tylko zaostrzać objawy.  Cera wrażliwa – jak o nią dbać?

Dobór kosmetyków – krem nawilżający do twarzy na dzień, nawilżający krem na noc, serum nawilżające


Cera wrażliwa jest trudna do pielęgnacji. Dlaczego? Bo już sama w sobie potrafi być bardzo kapryśna i nieprzewidywalna. W pielęgnacji ważna jest podstawowa zasada – zasada delikatności. Musimy wybierać kosmetyki, czy chemię, bo przecież nasza skóra też ma kontakt z ubraniami czy pościelą, która jest delikatna. Konieczne jest analizowane składu produktów i wybieranie tych, które są jak najmniej agresywne w działaniu. 

Przy cerze wrażliwej nie powinno się eksperymentować z ilością kosmetyków. Tak naprawdę wystarczą te podstawowe: dobry krem nawilżający do twarzy na dzień, nawilżający krem na noc, serum nawilżające, delikatny żel do mycia oraz mleczko do demakijażu. 
 

 

Kosmetyki do cery wrażliwej

Mixa w swojej ofercie posiada produkty, które są dedykowane skórze wrażliwej - serię Mixa Hyalurogel. Skóra wrażliwa bardzo często cierpi na suchość, a właśnie produkty Mixa, dostarczają nawilżenia skórze. Zaczęłam używać kremu na dzień Mixa Hyalurogel oraz kremu na noc, i moja skóra faktycznie jest wygładzona i jędrniejsza. W składzie kremów jest kwas hialuronowy, który nie tylko nawadnia skórę, ale również opóźnia procesy jej starzenia. Bardzo mi się podoba to, że w kremie konsystencja nie jest ciężka i to nie powoduje dodatkowego obciążenia mojej skóry. Nie lubię tłustych kremów, a Hyaurogel jest idealny, nie podrażnia mojej skóry i pięknie pachnie. 

Świetnie do demakijażu sprawdzi się również mleczko micelarne Hyaurogel od Mixa. Skutecznie usunie makijaż bez użycia wody. Zawiera micele, które pomagają usuwać zanieczyszczenia. Skóra jest delikatne oczyszczona i nie odczuwamy uczucia ściągnięcia.  
 
Istotna jest też metoda oczyszczania cera. Skóry wrażliwej nie powinno się nadmiernie pocierać. Odpadają się wszelkie peelingi mechaniczne. Należy uważać również podczas mycia skóry czy demakijażu. Mechaniczne tarcie doprowadza do ścierania i tak już osłabionej bariery ochronnej skóry. Krem również nie powinien być wcierany, ale wklepywany delikatnie opuszkami palców.
 
Skóra delikatna jest  bardzo wymagająca pod względem codziennej  pielęgnacji, trzeba naprawdę dużo wiedzieć, jak dbać o cerę wrażliwą. Ale na szczęście na rynku dostępnych mamy bardzo dużo różnych produktów dedykowanych właśnie dla niej. Warto przyjrzeć się bliżej nie tylko produktom Mixa. Więcej kosmetyków z serii Mixa w przystępnych cenach możecie znaleźć na www.elnino-parfum.pl