Który kosz na pieluchy wybrać?

Kosz na pieluchy to z pewnością jedno z tych akcesoriów, które powinny znaleźć się w pokoju niemowlęcia. Coraz bardziej podbija serca świeżo upieczonych rodziców, zadziwiając swoją funkcjonalnością i praktycznością. Chcąc ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy różnorodne propozycje koszy na pieluchy. Z nami z łatwością wybierzesz idealny pojemnik do pokoju Twojego dziecka.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny kosz na pieluchy?

Narodziny dziecka to duża radość, ale też liczne wyzwania, przed którymi trzeba stanąć. Odpowiednie akcesoria dla dzieci nie tylko ułatwiają opiekę nad niemowlęciem, ale również wpływają na jego prawidłowy rozwój. W pokoju oprócz standardowego wyposażenia w postaci łóżeczka dla dziecka czy przewijaka powinien znaleźć się również kosz na pieluchy. Zapach zużytych pieluch nie należy do najprzyjemniejszych i zdecydowanie różni się od zwykłych śmieci. Nikt nie jest w stanie każdą pieluchę wynosić od razu do kontenera, dlatego konieczna jest właściwa izolacja odpadu w pomieszczeniu. Inaczej odór rozniesie się po całym mieszkaniu. Profesjonalny kosz na pieluchy ułatwi Ci to zadanie. W zależności od modelu mieści się w nim kilkadziesiąt zużytych pampersów. Odpowiednio dobrany produkt pięknie wygląda w pokoju maluszka i służy na długie lata. Nawet gdy dziecko zostanie już odpieluchowane, pojemnik może być używany do tymczasowego przechowywania codziennych odpadów.


Jaki kosz na pieluchy wybrać?

Wybierając idealny kosz na pieluchy, warto pamiętać o podstawowych parametrach, które są istotnie ważne. Oto one:

  1. Wielkość — Większy pojemnik na pieluchy sprawdzi się idealnie w sytuacji, gdy opiekę nad dzieckiem przez kilka godzin dziennie sprawuje tylko jeden z rodziców. Nie trzeba tak często go opróżniać, więc nie ma obaw, że maluszek zostanie w tym czasie bez opieki.
  2. Łatwość użytkowania – Warto wybrać taki produkt, który jest prosty w obsłudze i nie wymaga wielu czynności podczas wrzucania pieluchy do kosza. Warto zwrócić uwagę również na sposób opróżniania pojemnika, czy nie jest on zbyt skomplikowany. Im prostszy model, tym lepiej.
  3. Ochrona przed zapachami – Zwykły kosz nie ochroni przez przykrym zapachem zużytych pieluszek niemowlęcych. Tylko specjalnie przystosowany do tego pojemnik może spełnić tę funkcję. Profesjonalny system zamykania, foliowe antybakteryjne wkłady pozwalają uzyskać świetne efekty. Kosz na pieluchy Tommee Tippee Sangenic TWIST & CLICK dodatkowo owija każdą pieluchę, dzięki temu możemy być pewni, że żaden zapach nie wydostanie się na zewnątrz nawet podczas opróżniania kosza.
  4. Dodatkowe akcesoria – Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto sprawdzić, czy do kosza łatwo są dostępne wkłady. Wiele modeli wymaga specjalnych wkładów, które są antybakteryjne i neutralizują przykre zapachy.
  5. Estetyczny wygląd – Kosz na pieluchy czy chcemy tego, czy nie będzie widocznym elementem w pokoju dziecka. Warto wybrać taki model, który będzie harmonijnie wpasowywał się w całą aranżację. Zdecydowana większość pojemników jest biała lub szara, ale wygląd kosza na pieluchy Angelcare rękaw mietowy można dowolnie zmieniać przez nakładanie specjalnych rękawów. W ten sposób nie tylko będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnym produktem, ale również designerskim dodatkiem.

Ranking najlepszych koszy na pieluchy

Pionierami na rynku są dwie marki, które zyskały uznanie już wielu rodziców — Tommee Tippee oraz Angelcare. Jeśli chcemy mieć pewność, że żaden nieprzyjemny zapach nie wydostanie się do pokoju dziecka warto wybrać kosz na pieluchy Tommee Tippee Sangenic TWIST & CLICK. To innowacyjny kosz, który skręca i owija szczelnie folią każdą zużytą pieluchę. Odpad pakowany jest pojedynczo, dzięki temu zapach nie unosi się nawet podczas opróżniania pojemnika. Wystarczy wrzucić zużytą pieluchę do kosza i przekręcić specjalny guzik. Zużyta pielucha zostaje owinięta folią antybakteryjną, co zapobiega rozwojowi szkodliwych zarazek. Specjalna wypustka w pokrywie kosza wpycha pieluchę do środka pojemnika. Kosz dostępny jest razem z dedykowanymi uniwersalnymi wkładami.

Kolejny model warty uwagi to kosz na pieluchy Angelcare. Kosz dostępny jest w różnych wersjach — podstawowej Classic oraz Dress Up. Dzięki kolorowym rękawom zakładanym na zewnętrzną stronę pojemnika, można dobrać kolor i wzór produktu do stylu, w jakim został urządzony pokój dziecka. Kosz został wyposażony w funkcjonalną pokrywę, która otwiera się po naciśnięciu przycisku. W komplecie dostępne są wkłady foliowe zapewniające skuteczną izolację przed przykrym zapachem i zarazkami.

Koniecznie sprawdź całą ofertę koszy na pieluchy dostępną w sklepie www.asplaneta.pl.