Jak stworzyć wnętrze w pałacowym stylu, ale małym nakładem finansowym?


Wiele osób lubi blichtr i pewnego rodzaju przepych, otaczanie się pięknymi i biżuteryjnymi dodatkami. Czy jednak można urządzić pałacowe wnętrze małym nakładem finansowym? Czy jest to możliwe? Poznajcie nasze propozycje i przekonajcie się sami. Gwarantujemy, że wnętrze zupełnie się odmieni. 
 

Odpowiednie wykończenie i meble stylizowane, ale z odzysku

Bez wątpienia dobór mebli do wnętrza w pałacowym stylu ma kluczowe znaczenie. Jednak my zaczniemy od ścian. Otóż można zdecydować się na rozwiązanie, które jest niedrogie, a efektowne, a mianowicie boazerię angielską. Sprawdzą się także wzorzyste tapety. Oczywiście, aby wnętrze prezentowało się pałacowo nie warto oklejać tapetami całego salonu czy jadalni, a jedynie wybrać jedną, eksponowaną ścianę. W pałacowym wnętrzu sprawdzą się podłogi drewniane, najlepiej elegancki parkiet. Niemniej jednak można również zdecydować się na gres czy też płytki winylowe imitujące powierzchnię drewna. Wracając do mebli, to nie trzeba kupować drogich modeli, gdyż można wykorzystać meble z odzysku. Na pchlich targach czy też w komisach często można znaleźć prawdziwe perełki, które wystarczy odpowiednio odnowić, co w tym przypadku odnosi się do konserwacji czy tez wymiany tapicerki. Można również powierzchnię mebli specjalnie postarzeć. Wystarczy wybrać do tego celu papier ścierny o odpowiedniej gradacji. Jeśli wykorzystuje się meble po babci czy inne meble rodzinne, to oczywiście warto je zakonserwować. Można też dobrać nowe, ale stylizowane gałki do drzwiczek czy szuflad.

Wymiana tapicerki w komplecie wypoczynkowym i wybór mnóstwa dekoracyjnych poduszek

Oczywiście warto zająć się także kompletem wypoczynkowym i tutaj wcale nie potrzeba dużych kosztów, bo podobnie jak w przypadku krzeseł tapicerowanych, wystarczy wymienić tapicerkę na nową. Tutaj można wybrać te charakterystyczne dla pałacowego stylu, czyli o miękkiej fakturze przypominającej aksamit albo z dodatkowymi drobnymi zdobieniami. Bez wątpienia warto wybrać także dekoracyjne poduszki. Poszewki z ornamentowymi zdobieniami czy złotą lub srebrną nitką sprawdzą się idealnie. Im ich więcej, tym lepiej. Można również wybrać poduszki w formie rulonów.

Żyrandol, czyli najdroższy element aranżacji

Najdroższym elementem pałacowej aranżacji będzie żyrandol, choć i tu możecie zaoszczędzić wybierając się na targ staroci. Kryształowe żyrandole są niezwykle efektowne. Pięknie odbijają światło i wprowadzają do wnętrza sporo blasku. Są główną ozdobą pomieszczenia, a w dużych pałacowych wnętrzach znajdują się nawet dwa albo trzy żyrandole. Oprócz nich na bocznych ścianach mogą znaleźć się kinkiety z metalowymi podstawami w kolorze złota lub srebra. Warto pamiętać, by wybrać albo złote albo srebrne dodatki i starać się ich nie mieszać.

Postaw na gotowy zestaw taśm LED, który ozdobi sufit podwieszany, ale i antyramy czy ramę obrazu

Jeżeli stosuje się podwieszany sufit wypełniony kasetonami, to można jego obrzeża podświetlić i wybrać do tego celu gotowy zestaw taśm LED od AKB Poland. W ten sposób zyska się dodatkowe źródło światła i efektowne podświetlenie. Taki element oświetleniowy sprawdzi się również do podświetlenia antyram ze znajdującymi się w nich grafikami z reprodukcjami obrazów albo ramę obrazu. Nie trzeba decydować się na dzieło znanego artysty, bo takie kosztują krocie. Można wybrać reprodukcję albo obraz kogoś mało znanego, który przypadł do gustu. Gotowy zestaw taśm LED umieszczony na ramie obrazu z zasilaczem pod ramą będzie można włączać każdego wieczora.

Wybierz dekoracyjne lustra do pałacowego wnętrza

Pałacowe wnętrze nie byłoby tym samym bez dekoracyjnych luster. Zatem i na nie warto postawić. Można wybrać te z metalową, rzeźbioną ramą. Tutaj także warto udać się do sklepu oferującego rzeczy z odzysku czy też na targ staroci. W ten sposób można zaoszczędzić, a jednocześnie wybrać coś ładnego. Lustra można powiesić we wnętrzu szeregowo na ścianie. W ten sposób będą odbijać wnętrze i sprawiać wrażenie, że jest ono większe niż w rzeczywistości. Tworzenie złudzeń optycznych pozytywnie wpływających na odbiór pomieszczenia to cecha specjalna luster, dlatego nie może ich zabraknąć w pałacowym wnętrzu.