Top 5 life hacków, które sprawią, że opieka nad noworodkiem będzie łatwiejsza

Narodziny dziecka to najszczęśliwszy dzień w życiu rodziców, ale też dzień, który zmienia wszystko. Ich życie zmienia się o 180 stopni i od tego dnia już przez całe życie będzie im towarzyszyć lęk o dziecko. Gdy przynosi się takie maleństwo do domu, pielęgnacja wydaje się bardzo trudna. Ale dziś przedstawimy Wam top 5 life hacków, które sprawią, że opieka nad noworodkiem będzie łatwiejsza.

Top 1: pampersy, a nie pieluszki tetrowe

Rodzice chcą dla swojego dziecka jak najlepiej i to oczywiście jest słuszne. Jednak czasami sami komplikują sobie życie i sprawiają, że pracy przy noworodku jest jeszcze więcej. Dlatego też w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać, warto zrezygnować z myślenia o tym, by używać pieluszek tetrowych. Mówi się, że są one najlepsze dla skóry maluszka, ale przecież pampersy także są delikatne. A przy tym nie musicie co chwile prać, a pranie takich pieluszek nie jest ani przyjemne, ani szybkie. W końcu brudnej pieluchy nie umieścicie w pralce. A piorąc ręcznie będziecie spędzać sporo czasu na tej czynności. A przecież wystarczy tylko kupić delikatne dla skóry maluszka pampersy. Pomyślcie tylko, że gdyby Wasi rodzice czy ich rodzice mieli tak łatwy i szybki dostęp do pampersów, to zapewne nie używaliby pieluszek tetrowych.

Top 2: mycie uszu nie musi być trudne

Gdy zbliża się pierwsza kąpiel noworodka bardzo często rodzice dziecka nawet jeżeli mają ponad 30 lat proszą swoich rodziców o pomoc. A dziadkowie chętnie tej pomocy udzielają. Jednak nie można obawiać się, że coś pójdzie nie tak, bo choć maluszek wydaje się bardzo delikatny, to wcale jego wykąpanie nie jest trudne. Jest jednak jedna czynność, która nastręcza problemów wszystkim rodzicom, a jest to mycie uszu noworodka. Wbrew pozorom wcale nie musi być to trudne. Oczywiście przydadzą się akcesoria do pielęgnacji noworodka takie jak patyczki do uszu. Tak, patyczki do uszu. Otóż dostępne są modele, które są w pełni bezpieczne. W tym przypadku powinny być one wykonane w 100% z bawełny organicznej niebielonej chlorem. Muszą być w pełni organiczne i posiadać certyfikat Soil Association. Patyczki są specjalnie zaprojektowane, dzięki temu oczyścicie delikatne uszka noworodka.

Top 3: przewijak – bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bezpieczeństwo maluszka jest najważniejsze i nie można na nim oszczędzać. Z tego też powodu w żadnym przypadku nie można zmienić pieluszek na stole, podłodze, nawet pokrytej kocem, czy też na kanapie. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i dziecko może spaść. Dlatego należy zdecydować się na zakup przewijaka. Dzięki niemu codzienna pielęgnacja będzie łatwiejsza i zdecydowanie bezpieczniejsza. Jeżeli szukacie najlepszej jakości modeli w przystępnej cenie, które wykonane są z bezpiecznych i przetestowanych materiałów, to polecamy Wam sklep dziecięcy babyville.pl

Top 4: miś szumiś i zasypianie będzie łatwiejsze

Sen jest dla noworodka ważny i dziecko powinno spać naprawdę długo. Jednak jak to zwykle bywa każde dziecko jest inne. Są takie, które zasypiają bez problemu w swoim łóżeczku i płaczą tylko, gdy są głodne. Ale są też takie, które cały czas potrzebują kontaktu z rodzicami i najchętniej spałyby na piersi mamy czy brzuchu taty. Takie dzieci to high need baby. Nie możecie porównywać się z innymi rodzicami, bo to jaki temperament ma Wasze dziecko nie zależy od Was. Jednak każdemu rodzicowi możemy polecić misia szumisia. Dzięki niemu maluszek powinien zasypiać szybciej i łatwiej. Jednocześnie podczas gdy zasypia można obciąć mu paznokcie. Zatem miś szumiś przydaje się także w pielęgnacji.

Top 5: szybka i łatwa pielęgnacja włosków

Oczywiście nie można zapominać, że pielęgnacja maluszka oznacza także higienę jego włosków. W końcu nie za każdym razem podczas kąpieli maluszka będziecie myć mu włoski. Otóż wystarczy tylko oliwka oraz specjalny grzebyczek z naturalnego, bardzo delikatnego włosia. Wydaje się, że dziecka nie trzeba czesać, ale nie jest to prawdą. Trzeba je czesać także po to, aby oswajało się z różnymi bodźcami i potem nie bało się nowych rzeczy.