Bujaki Montessori – jak wybrać odpowiedni i dlaczego warto? Odpowiadamy


Bujaki to jedne z najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych elementów wyposażenia dziecięcego królestwa. Doskonale wpływają na rozwój malucha i mogą nawet “rosnąć” wraz z nim. Nic zatem dziwnego w tym, że coraz więcej rodziców decyduje się na zakup tego praktycznego mebla. Jak dziecko może go wykorzystać? Gdzie znajdziesz wartościowe produkty? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Bujaki Montessori – na czym polega ich fenomen?

Czy wiesz, że istnieje zabawka, dzięki której Twoja pociecha już nigdy nie powie “mamo, nudzę się”? Jest nią właśnie bujak – wielofunkcyjny, uniwersalny mebel, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców. Bujaki są zgodne z metodą Marii Montessori, której głównym założeniem jest stworzenie dziecku bezpiecznej i wspierającej jego rozwój przestrzeni. Wyróżniają się niezwykle prostą, a jednocześnie dopracowaną konstrukcją – są wygiętymi w łuk meblami, których dwie skrajne krawędzie są przedzielone szerokimi szczeblami. W tej niepozornej budowie tkwi jednak moc funkcjonalności. Czytaj dalej i poznaj najważniejsze zastosowania bujaków!

Jak można korzystać z bujaka? Praktyczne pomysły

Bujaki Montessori sprawdzą się zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszych dzieci. Możliwości ich wykorzystania jest niemal nieskończenie wiele! Podstawową ich funkcją jest oczywiście bujanie. To ulubiona czynność najmłodszych – wycisza i uspokaja maluchy. Dopóki dziecko nie potrafi stabilnie siedzieć, w bujaniu powinien towarzyszyć mu opiekun. Starsze dzieci mogą z powodzeniem robić to samodzielnie. To jednak nie wszystko – czy wiesz, że bujak to doskonała podstawa domowego placu zabaw? Wystarczy, że wyposażysz go w dodatkowy element – zjeżdżalnię. Bujak może być też sklepową ladą, pierwszym namiotem, tratwą, statkiem kosmicznym czy torem dla autek. Wraz z rozwojem dziecko może mieć mnóstwo fantastycznych pomysłów na jego wykorzystanie – wyobraźnia maluchów nie ma żadnych granic!

Na jakie cechy bujaków warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybranie każdego elementu wyposażenia do dziecięcego pokoju jest wielkim wyzwaniem. Meble i zabawki muszą być przede wszystkim bezpieczne. Postaw na bujaki Montessori, które wykonane są ze sprawdzonych materiałów. Dobre sklepy, takie jak np. Tupti Wood, mogą pochwalić się wyjątkowym certyfikatem CE. Zwróć także uwagę, czy konstrukcja jest stabilna. Godne zainteresowania bujaki są też ponadprzeciętnie wykończone – dzięki idealnie zaoblonym krawędziom możesz mieć pewność, że dziecko nie skaleczy się przypadkowo podczas zabawy. Wybierając bujak dla pociechy, pamiętaj, że w przypadku produktów przeznaczonych dla najmłodszych nie ma miejsca na kompromisy!
  #Materiałsponsorowany