Rymowanki Mojego Dzieciństwa - recenzja


książka rymowanki

Uwielbiam bawić się z synem różnego rodzaju rymowankami i dzisiaj chcę was zaprosić na kolejną recenzję książki z naszej półeczki, tym razem takiej, która moim zdaniem zawiera najlepsze rymowanki dla dzieci. Rymowanki Mojego Dzieciństwa wydawnictwa Fenix - bo o niej mowa, to książeczka godna polecenia dla każdej mamy, która chce się bawić różnego rodzaju rymowankami i opowiadaniami ze swoim maluszkiem. 

Mój synek ma bardzo wiele różnych książeczek ale tak naprawdę polubił tylko trzy: 
tak ok. 7 m-c, która teraz przegrywa nierówną walkę z książką Abecadło wierszyki o literkach oraz właśnie Rymowankami Mojego Dzieciństwa.

Mój syn od samego urodzenia był bardzo absorbującym dzieckiem, uwielbiał towarzystwo, rozmowę więc szukałam sposobów aby zainteresować go czymś. Doskonałą alternatywą dla zabawek okazały się właśnie rymowanki, wyliczanki dla dzieci, zwłaszcza takie, które były połączone z różnego rodzaju gestami. Z początku szukałam rymowanek w sieci, ale gdy moja siostra pokazała mi książkę z rymowankami uznałam, że to doskonały pomysł. Mimo, że większość rymowanek znam na pamięć warto było kupić książeczkę gdyż dzięki kolorowym ilustracjom mogę dodatkowo zainteresować syna wspólnym czytaniem. 

Najlepsze rymowanki dla dzieci to takie, które nie tylko bawią ale uczą. Książeczka zawiera wyliczanki dźwiękonaśladowcze dzięki temu dziecko również kształtuje wymowę. Rymowanki Mojego Dzieciństwa zawiera prawie 80 różnego rodzaju, rymowanek, wierszyków dla dzieci oraz piosenek, które są bogato ilustrowane. Nie brakuje znanych  od lat wyliczanek jak dwa aniołki w niebie, kipi kasza, kipi groch czy chociażby kółko graniaste ale też wierszyków, które są mniej popularne jak chociażby poszło dziewczę po ziele czy pieje kogut. Książka godna polecenia.

Książkę kupiłam za 6,79 zł

książka z rymowankami
książka

Zachęcam do wybierania tego typu książeczek, rymowanki dla dzieci są najlepszym pomysłem na wspólną zabawę z dzieckiem.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco - polub nas na Facebooku